Wilo-DrainLift Con – urządzenie do odprowadzania kondensatu

Komfort pracy, kompaktowe kształty i łatwa instalacja

W sytuacji wytrącania kondensatu, gdy urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowana są poniżej poziomu spiętrzania,  a kondensat nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji, Wilo oferuje skrojone na miarę potrzeb rozwiązanie – agregat Wilo-DrainLift Con.
Kondensat, nazywany również skroplinami, powstaje w wyniku skraplania się gazów. Wytrącanie wody jest nieuniknione i następuje w wyniku osiągnięcia temperatury nasycenia pary wodnej, gdy temperatura powierzchni jest niższa od temperatury otaczającego powietrza. Ponieważ jednak skropliny mogą mieć właściwości agresywne (odczyn pH), przez co mogą powodować korozję poszczególnych elementów instalacji, a w wyniku tego osłabienie konstrukcji, powinny być one odprowadzane do kanalizacji bądź wcześniej neutralizowane.

Czym jest pompa Wilo-DrainLift Con?

Przede wszystkim to bardzo proste w obsłudze i sposobie pracy, automatyczne urządzenie do przetłaczania kondensatu/skroplin, które powstają przy pracy takich urządzeniach jak: kotły kondensacyjne, urządzenia klimatyzacyjne, lodówki, zamrażarki, chłodziarki, czy parowniki. Zaletami urządzenia DrainLift Con są przede wszystkim: kompaktowa budowa oraz gwarancja komfortu działania, dzięki cichej pracy < 47 dB.

Kompaktowa budowa

Przygotowany przez Wilo produkt jest gotowym do podłączenia urządzeniem do odprowadzania kondensatu ze zintegrowanym zaworem zwrotnym, kablem zasilającym z wtyczką o długości 2 metrów, jak również wężem tłocznym o długości 5 metrów.

Ten niewielkich rozmiarów agregat do przetłaczania kondensatu wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1,2 litra wraz z zespołem silnikowym o mocy max. 60 W z możliwością obracania o 180°  dla wygody montażu oraz pompą pozwalającą na transport kondensatu na wysokość do max. 5,5 metra.

Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa pozwalającego na przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4, o maksymalnej temperaturze 50°C. Dla szybkiego montażu w zakresie dostawy znajduje się adapter dopływu pozwalający na podłączenie węży o różnych średnicach (40/24mm). Standardowo, urządzenie wyposażone jest w dwa otwory wlotowe kondensatu Ø 19-30 mm.

Zintegrowane systemy zapewniające sprawną eksploatację

W celu zapewnienia sprawnej eksploatacji, Wilo-DrainLift Con wyposażony został w styk sygnalizacji awarii (zwierny/rozwierny), z możliwością wyprowadzenia sygnału zarówno do automatyki budynku/domu, jeżeli taką dysponujemy, jak również w prosty sposób podłączając kable sygnałowe do brzęczka bądź diody pozwalającej na wizualizację wystąpienia awarii. Dzięki sygnalizacji awarii jesteśmy w stanie zabezpieczyć urządzeniem przez ew. przegrzaniem, w sytuacji wystąpienia nieszczelności i dopływu ilości kondensatu wykraczającej ponad retencje zbiornika oraz dopuszczalny tryb pracy urządzenia. Alarm zostaje aktywowany po całkowitym napełnieniu zbiornika.

Wilo-DrainLift Con w pigułce

Zastosowanie
Tłoczenie kondensatu w następujących przypadkach:
- kondensacyjna technika grzewcza (w kotłach olejowych urządzenie do przetłaczania należy zamontować za urządzeniem neutralizacyjnym),
- urządzenia klimatyzacyjne i chłodnicze (np. lodówki, parowniki).

Dane techniczne

  • Napięcie zasilania 1~230 V ± 10%, 50 Hz
  • Przeznaczone do kondensatów o wartości pH 2,4
  • Przyłącze do odprowadzania kondensatu Ø 10 mm
  • Stopień ochrony IP20
  • Max. temperatura przetłaczanej cieczy 50°C

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017