ClimaCon F – termostaty nowej generacji

Nowość od Oventrop z szerokim spektrum sterowania i zastosowań

Termostaty ClimaCon F to rozwiązanie systemowe, które można łatwo i szybko zainstalować, a potem skonfigurować stosownie do potrzeb. Ty decydujesz, co chcesz regulować: ogrzewanie? chłodzenie? oba tryby w instalacji z pompą ciepła? Oventrop oferuje cztery warianty sytemu. Elastyczność systemu przejawia się w możliwości wyboru wariantu odpowiedniego do wymagań sytuacyjnych. Od prostego w obsłudze termostatu, który reguluje tylko temperaturę, do zaawansowanych, wielofunkcyjnych rozwiązań cyfrowych. Optymalizują one eksploatację instalacji grzewczo-chłodzących, sterowanych miejscowo lub zdalnie. Komfort obsługi jest przy tym zapewniony już od najprostszego wariantu termostatu, umożliwiającego dokładną co do stopnia regulację temperatury.

Rozwiązanie systemowe ClimaCon F doskonale sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach i można je w prosty sposób ulepszać poprzez podłączenie kolejnych modułów systemu. Wzornictwo termostatów ClimaCon F hołduje trendom, które obok użyteczności technicznej mocno akcentują nowoczesną estetykę elementów domowej techniki instalacyjnej.

Analogowo czy cyfrowo?

Jakie rozwiązanie preferuje Twój klient, jeżeli chodzi o regulację temperatury pomieszczenia? Termostat pokojowy ClimaCon F dostępny jest w obu wykonaniach. Każdy z nich montuje się, konfiguruje i nastawia szybko i intuicyjnie.
Zaawansowane ustawienia cyfrowego termostatu ClimaCon F 310 można łatwo skonfigurować za pomocą aplikacji; temperaturę pomieszczenia można dopasować z poziomu aplikacji lub używając przycisków na termostacie.
Aplikacja umożliwia też ustawienie profili czasowych i wysterowanie innych funkcji.
Do nastawiania temperatury regulowanej analogowym termostatem pokojowym ClimaCon F 100 służy precyzyjne pokrętło.

ClimaCon F stworzony z myślą o współpracy z nowoczesnymi rozwiązaniami instalacji

Ogrzewanie i chłodzenie powierzchniowe
Wykorzystując elementy Oventrop (pod zbiorczą nazwą Cofloor), można wyposażyć kompletny system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.
Oprócz termostatów ClimaCon F Oventrop zaleca użycie z oferty firmy: napędów nastawczych, rozdzielaczy, rur, płyt systemowych oraz innych komponentów systemu – np. listew zaciskowych lub podtynkowych regulatorów temperatury Unibox.

ClimaCon F – zalety dla…

…instalatora:

– modułowe rozwiązania systemowe: od wariantów prostych do zaawansowanych cyfrowych, z szerokim zakresem funkcjonalności
– łatwa instalacja: wygodne złącze elektryczne do płytki montażowej, montaż termostatów na zatrzask
– szybka konfiguracja: dla modeli ClimaCon F 210 i F 310 przy użyciu aplikacji na smartfonie
– zastosowanie również w instalacji z pompą ciepła: kompatybilny z listwą zaciskową Oventrop i napędami elektrotermicznymi

…użytkownika:
– ekonomiczna regulacja temperatury: natychmiastowa funkcja ECO na czas nieobecności lub na noc
– nowoczesne wzornictwo: klarowna architektura systemu w zakresie obsługi i funkcjonalności

Wydajne sterowanie pompy ciepła z ClimaCon F
Termostaty pokojowe ClimaCon F Oventrop mogą być użyte do zmiany trybu pracy rewersyjnych pomp ciepła. Funkcja generująca sygnał change-over przełącza pompę z trybu grzania na chłodzenie i odwrotnie. Dodatkowa – obok podstawowych funkcjonalności termostatu – funkcja change-over nabiera znaczenia w świetle rosnącej popularności pomp ciepła. Jeżeli w danym obiekcie nie ma pompy ciepła, to firma też mimo wszystko rekomenduje zastosowanie termostatu ClimaCon F z sygnałem change-over, na wypadek montażu pompy ciepła w przyszłości.

Mocny duet. Węzły mieszkaniowe i termostaty pokojowe Oventrop
Aby zapewnić precyzyjną regulację temperatury pomieszczenia, wszystkie elementy instalacji muszą ze sobą doskonale współpracować. Warunek ten spełniają zharmonizowane technicznie węzły mieszkaniowe Regudis W-HTE i termostaty pokojowe ClimaCon F. Korzysta się z jednego modularnego systemu o wysokiej niezawodności.
Instalując węzeł mieszkaniowy Regudis W-HTE z termostatem pokojowym ClimaCon F Oventrop, obniża się przyszłe zużycie energii. Termostat ClimaCon F umożliwi korzystanie z programowanej w czasie funkcji nocnego lub długookresowego obniżenia temperatury. To najprostsza droga do oszczędności.

Montaż termostatu? Prościej się nie da. Szybki montaż: zamocuj płytę montażową do puszki podtynkowej za pomocą dwóch śrub lub bezpośrednio na ścianie. Zalecamy jednak montaż do puszki podtynkowej w celu wygodnego okablowania. Mając obie ręce wolne, przytwierdź termostat pokojowy bezpośrednio do płyty montażowej.

Perfekcyjne wzornictwo. Smart w każdym wymiarze

Nowoczesna, oszczędna forma termostatów ClimaCon F Oventrop sprawia, że – nie rzucając się w oczy – pasują one do każdego wnętrza.
Wyświetlacz LED włącza się na krótki czas, dyskretnie i tylko wtedy, kiedy na termostacie zmieniane są ustawienia (ręcznie lub z użyciem aplikacji).
Obsługę termostatu cyfrowego ClimaCon F można sobie ułatwić, używając dedykowanej aplikacji i łącza Bluetooth. Komfort obsługi zapewniają m.in. ustawialne profile czasowe – można je zaprogramować np. tak, że w określone dni tygodnia wczesnym rankiem ogrzewanie podłogowe włącza się automatycznie i dąży do osiągnięcia nastawionej, komfortowej dla użytkowników temperatury, natomiast pod nieobecność domowników w ciągu dnia temperatura obniżana jest automatycznie do ustawionego poziomu. Ta funkcjonalność umożliwia obniżenie zużycia energii i oczywiste oszczędności.
Cyfrowy model termostatu można również obsługiwać w sposób alternatywny – bezpośrednio na termostacie. Obsługa jest prosta i intuicyjna, wydatnie podnosząc komfort użytkowania systemu. Przy użyciu tylko trzech widocznych przycisków funkcyjnych użytkownik włącza lub wyłącza ogrzewanie, nastawia żądaną temperaturę lub aktywuje tryb eco.

Niezależność
Termostaty pokojowe ClimaCon F są niezależnie okablowane – do prawidłowego funkcjonowania nie ma potrzeby podłączania ich do domowej sieci sterowania (SmartHome).
Do ich wysterowania wystarczy połączenie ze smartfonem. W celu skonfigurowania i dokonania nastawy pobierz bezpłatną aplikację ClimaCon-App, dostępną na platformach Android i iOS.

Z aplikacją zawsze łatwiej (ClimaCon F 210 i F 310)
– Przejrzysta struktura ustawień na wyświetlaczu smartfona
– Szybka konfiguracja: zainstaluj aplikację, zapoznaj się z urządzeniem, wprowadź nastawy
– Chronione menu instalatora pozwala uniknąć błędnych nastaw przez użytkowników
– Zawsze na bieżąco: aktualizacje oprogramowania gwarantują, że funkcjonalność termostatu jest stale – poprawiana stosowanie do korekt i ulepszeń fabrycznych, np. przez wgranie dodatkowych funkcji
– Komfort dla użytkownika: łatwa nastawa profil czasowych z użyciem smartfona, ustawianie limitów temperatury, dopasowanie aktualnej temperatury

Przejdź  Więcej o ClimaCon F

Bezpłatna prenumerata