EXPERIA 3L – cokolwiek robisz, rób to Z POMPĄ!

Chcesz mieć na koncie realizacje, które budzą zachwyt klientów? Obsadź w roli głównej małą, ale niezwykle utalentowaną pompę obiegową EXPERIA 3L. Postaw na nowoczesny model premium zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Zaprojektowana przez specjalistów dla specjalistów

Projektując pompę EXPERIA 3L, wykorzystaliśmy nie tylko wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów, innowacyjne rozwiązania, własną nowoczesną bazę produkcyjną oraz wysokie standardy wykonania, ale przede wszystkim sugestie i potrzeby naszych klientów – polskich instalatorów. Stworzyliśmy pompę premium, która stanowi połączenie szerokiej funkcjonalności i kompaktowych gabarytów – nowoczesną, niezawodną i energooszczędną.
EXPERIA 3L to przemyślana propozycja dla tych, którzy nie idą na kompromisy.

Jedna pompa a tak wiele możliwości

EXPERIA 3L wyróżnia się szerokim zakresem zastosowania. Jeden model pompy EXPERIA 3L zastępuje w parametrach Q (wydajność) i H (wysokość podnoszenia) dwa typy pomp: 25/40 oraz 25/60. Jeśli zatem nie jesteś pewien, jakiego wariantu będziesz potrzebował: 4-, czy 6-metrowego, wybierz EXPERIĘ 3L.
Dodatkowo, zaawansowany sterownik EXPERII 3L pozwala na wybór spośród 10 różnych trybów pracy pompy, co umożliwia dobór optymalnego typu regulacji do potrzeb dowolnej instalacji.

Intuicyjna nastawa i przejrzysta wizualizacja

Aby dokonać właściwej nastawy pompy, wystarczy za pomocą jednego przycisku umieszczonego na środku panelu sterowania wybrać symbol odpowiadający rodzajowi instalacji oraz wielkość charakterystyki odzwierciedlającej wielkość instalacji, dla której dokonywana jest nastawa.
Świecące na niebiesko diody wskazują aktualnie wybrany tryb pracy lub sygnalizują rodzaj awarii.

Kompaktowe wymiary i łatwy montaż

Dzięki wysiłkowi naszych inżynierów oraz ich bogatemu doświadczeniu w zakresie projektowania pomp, jak i odlewnictwa, udało nam się stworzyć urządzenie o bardzo kompaktowych gabarytach. EXPERIA 3L jest jedną z najniższych pomp obiegowych w osi silnika, co ułatwia jej instalację nawet w ograniczonych przestrzeniach.
Montaż pompy EXPERIA 3L jest szybki i prosty. Możesz wygodnie podłączyć ją za pomocą wtyczki kątowej z 2-metrowym przewodem, którego końcówki są odpowiednio oznaczone i przygotowane do wpięcia w sterownik kotłowni.

Przejdź  Pompa EXPERIA 3L

Niezawodność i trwałość

W LFP każda pompa obiegowa poddawana jest szeregom testów elektrycznych, ciśnieniowych i mechanicznych. Po pozytywnym przejściu wszystkich badań na pompie drukowany jest indywidualny kod, który pozwala na jej pełną identyfikację.
Żeliwny korpus pompy, wyprodukowany w naszej nowoczesnej odlewni w Lesznie, pokrywany jest zanurzeniowo jednolitą i trwałą powłoką kataforetyczną, która zapewni odporność na korozję przez wiele lat.

Gwarancja „od drzwi do drzwi”

Pompę EXPERIA 3L możesz zarejestrować w programie „Wybieramy POLSKIE”. Wówczas, standardowa 2-letnia gwarancja, zostanie wydłużona do 36 miesięcy, a w razie awarii będziesz mógł skorzystać z szybkiej i wygodnej wymiany gwarancyjnej „od drzwi do drzwi”. Dodatkowo, jeśli jesteś instalatorem, za zarejestrowanie EXPERII 3L w terminie od 3.11.2023 r. do 30.06.2024 r. otrzymasz potrójną liczbę punktów, które będziesz mógł wymienić na atrakcyjne nagrody.

Przejdź  Więcej o programie „Wybieramy polskie”

Wyprodukowana w Polsce

EXPERIA 3L została zaprojektowana przez polskich inżynierów i wyprodukowana w wielkopolskim Lesznie. LFP posiada własną nowoczesną odlewnię żeliwa, kilkadziesiąt zaawansowanych centr obróbczych CNC do obróbki skrawaniem, dwie linie zabezpieczania powierzchni odlewów metodą kataforezy, jak również linie montażowe, stacje prób, laboratoria oraz izbę pomiarów niezbędne do produkcji pomp wg najwyższych i najnowocześniejszych standardów i technologii. Jednocześnie dbamy o ochronę środowiska oraz o bezpieczeństwo i komfort pracy naszych pracowników. Pomimo że wiele procesów w LFP jest zautomatyzowanych, zatrudniamy obecnie przeszło 700 osób. Dodatkowo kształcimy wielu młodych ludzi. Mamy własne klasy w szkole branżowej oraz w technikum. Współpracujemy również z wieloma polskimi uczelniami wyższymi.

Energooszczędność

LFP dba o region i społeczność lokalną, w której na co dzień funkcjonują jej pracownicy. Wiemy, jak ważna jest obecnie troska o klimat, dlatego dokładamy wiele starań, aby zarówno procesy produkcyjne, jak i produkty były przyjazne dla środowiska. EXPERIA 3L to pompa energooszczędna, co potwierdza jej współczynnik efektywności energetycznej o wartości EEI≤0,19. Dodatkowo EXPERIA 3L została wyposażona w specjalny energooszczędny typ sterowania. Pracując w trybie ECO, który sprawdzi się w wielu instalacjach grzejnikowych, pompa dopasowuje się optymalnie do potrzeb instalacji, zużywając bardzo mało energii elektrycznej.

Bezpłatna prenumerata