Georg Fischer informuje o zamknięciu transakcji Uponor

Łącząc siły z firmą Uponor, firma GF stanie się światowym liderem w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań w zakresie wody i przepływu. Aby wesprzeć te ambicje, pod jednym dachem zostaną połączone uzupełniające się przedsiębiorstwa: nowy oddział GF Uponor skoncentruje się na technologii budowlanej, natomiast działalność związana z infrastrukturą i mediami zostanie przeniesiona do GF Piping Systems. Michael Rauterkus dołączy do Komitetu Wykonawczego GF i będzie kierować nowym oddziałem wraz ze swoim zespołem kierowniczym Uponor. Po spełnieniu wszystkich warunków wezwania GF zamyka transakcję z dniem 13 listopada 2023 roku.

GF Piping Systems. Aby przyspieszyć realizację strategii GF Piping Systems na rok 2025 i w celu dalszego czerpania korzyści z globalnych megatrendów, GF rozpocznie ambitny program tworzenia wartości, aby uwolnić pełny potencjał tego przejęcia. GF Piping Systems skoncentruje się na branży przemysłowej i użyteczności publicznej, zapewniając klientom zrównoważone, szczelne rozwiązania rurowe dla wielu rynków końcowych, takich jak mikroelektronika, uzdatnianie wody, energetyka, przetwórstwo chemiczne, przemysł morski, centra danych czy wodociągi i gazownictwo. Działalność infrastrukturalna Uponor stanie się częścią GF Piping Systems i jeszcze bardziej wzmocni portfolio dywizji, aby zapewnić klientom połączone rozwiązania.

GF Uponor. W nowym oddziale GF Uponor obszary działalności związane z technologią budowlaną zostaną połączone, aby zaoferować komplementarne portfolio bezpiecznej i czystej wody, a także energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia. Konsolidacja uzupełniających się biznesów stanowi idealną platformę do rozwoju rynków o wysokim potencjale dla obu dywizji. Ponieważ marka Uponor oznacza wysoką jakość i innowacyjność, będzie napędzać rozwój inteligentnych rozwiązań przepływu budynków.

Te zmiany organizacyjne zostaną wdrożone w 2024 r., podczas gdy GF zapewni klientom doskonałość operacyjną i ciągłość działania.
Będziemy nadal realizować naszą strategię i wykorzystywać istotne światowe trendy, takie jak zapotrzebowanie na bezpieczną i czystą wodę czy bardziej efektywne wykorzystanie energii – powiedział dyrektor generalny GF, Andreas Müller. – W imieniu wszystkich moich kolegów z radością witam pracowników Uponor i wspólnie rozpoczynamy nowy rozdział.
Prezes i dyrektor generalny Uponor Corporation, Michael Rauterkus, zostanie członkiem Komitetu Wykonawczego GF jako prezes oddziału GF Uponor.
Jestem dumny, że wraz z moim zespołem kierowniczym nadal kieruję firmą GF Uponor. Połączenie naszych firm przyniesie więcej ekscytujących możliwości i pozwoli nam jeszcze lepiej służyć naszym obecnym i nowym klientom. Razem tworzymy światowego lidera w zakresie zrównoważonych rozwiązań wodno-przepływowych. Nie możemy się doczekać wspólnej, pełnej sukcesów podróży – powiedział Michael Rauterkus.
Dzięki czterem oddziałom GF będzie w dalszym ciągu aktywnie realizować swoją wizję zostania liderem zrównoważonego rozwoju i innowacji zapewniającym klientom najwyższą wartość.

Georg Fischer – fakty i dane
Od 13 listopada 2023 r. firma GF ma cztery dywizje: GF Piping Systems, GF Uponor, GF Casting Solutions i GF Machining Solutions. GF oferuje produkty i rozwiązania umożliwiające bezpieczny transport cieczy i gazów, a także lekkie elementy odlewnicze i technologie produkcji o wysokiej precyzji. Jako lider zrównoważonego rozwoju i innowacji, GF dąży do osiągnięcia rentownego wzrostu, oferując jednocześnie klientom najwyższą wartość od ponad 200 lat.
Założona w 1802 roku Korporacja ma siedzibę w Szwajcarii w Schaffhausen, a na koniec 2022 roku była obecna w 34 krajach i posiadała 138 firm, z czego 60 to firmy produkcyjne z 83 zakładami. W 2022 roku GF zatrudniała 15 207 pracowników na całym świecie i wygenerowała sprzedaż o wartości 3 998 mln CHF.
Sama dywizja GF Piping Systems ma własne biura handlowe w 31 krajach, wygenerowała sprzedaż 2 160 mln CHF (2022 r.), a liczba pracowników to 8085 (2022 r.).
GF Uponor wygenerowała w roku 2022 sprzedaż w wysokości 1 386,2 mln EUR (43% Building Solutions – Europe, 34% Building Solutions – North America, 22% Uponor Infra).

Przejdź  Georg Fischer

Przejdź  Georg Fischer – fakty i dane

Bezpłatna prenumerata