RIELLO rozwija ofertę kotłów do zastosowania komercyjnego

Riello to znana marka w branży grzewczej na całym świecie, oferuje szeroką gamę innowacyjnych i niezawodnych produktów grzewczych, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu optymalnego komfortu i efektywności energetycznej. Od ponad 20 lat sukcesywnie zdobywa rynek w Polsce, będąc liderem w produkcji i dostarczaniu palników i kotłów do zastosowań komercyjnych.
Marka ta zdobyła zaufanie klientów poprzez oferowanie produktów, które są nie tylko wydajne, ale także przyjazne dla środowiska i sprawdzają się w instalacjach o najwyższych restrykcjach określonych normami prawnymi jak i wymaganiami projektantów i inwestorów.

Marka posiada w ofercie kotły kondensacyjne w trzech wersjach montażu – wiszące – Condexa Pro oraz Condexa HPR , stojące – Steel Pro Power oraz stojące do pracy z palnikami – Tau N, RTS 3S, RTQ 3S. Każda z tych grup produktów ma inne przedziały mocy grzewczej, możliwości konfiguracji, dedykowane akcesoria. Takie zróżnicowanie oferty pozwala marce na przygotowanie kompleksowej oferty w zależności od potrzeb klienta.

TAU N – kocioł do pracy z palnikiem – duża moc i niezawodność

W ostatnim czasie do oferty wprowadzono szeroką gamę kondensacyjnych kotłów stojących dużej mocy – TAU N. Jest to wszechstronny stojący kocioł kondensacyjny przeznaczony głównie do zastosowań komercyjnych, którego moc sięga
3 MW. Kocioł charakteryzuje m.in.:
• duża pojemność wodna,
• duża komora spalania,
• podwójne przyłącze powrotu (niska i wysoka temperatura),
• płomieniówki ze stali nierdzewnej stabilizowanej tytanem z wyjmowanymi turbulatorami,
• wysoka izolacja na korpusie i przednich drzwiach.

Kocioł kondensacyjny TAU N

STEEL PRO POWER – do zastosowań również na zewnątrz

Steel Pro Power to solidny i niezawodny kocioł stalowy przeznaczony do zastosowań w trudnych warunkach. Jest to jeden z nielicznych modeli na rynku, który można montować na zewnątrz budynku, dzięki czemu nie trzeba przeznaczać specjalnego pomieszczenia technicznego na kotłownie. Jest to również doskonałe rozwiązanie w przypadku wymiany źródła ciepła na gazowe – dzięki jego unikatowej budowie dostosowanie instalacji do nowego typu zasilania jest proste i minimalizuje ilość dodatkowych prac instalacyjno-budowlanych. Główne zalety kotła to:
– trwałość: wykonany z wysokiej jakości stali, Steel Pro Power jest tak zbudowany, aby wytrzymać wymagające warunki, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych oraz do montażu na zewnątrz budynku,
– wysoka wydajność: kocioł zapewnia wyjątkową moc grzewczą od 114 do 1130 kW, zapewniając szybką i wydajną dystrybucję ciepła w dużych pomieszczeniach takich, jak hale przemysłowe, hotele, pensjonaty czy w budownictwie wielorodzinnym,
– zaawansowane funkcje bezpieczeństwa: wyposażony w niestandardowe funkcje takie, jak kontrola płomienia i ochrona przed przegrzaniem, Steel Pro Power stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo użytkownika.
Przykładem zastosowania kotłów Steel Pro Power jest duże gospodarstwo rolne, które wykorzystuje system w stacji parownika gazu LPG oraz ogrzewania hal. Kompaktowa konstrukcja idealnie wpasowała się w ograniczoną przestrzeń, a wydajność kotła i niezależna praca wymienników ciepła zapewnia nieprzerwaną pracę. Intuicyjne sterowanie pozwala właścicielom gospodarstwa bez wysiłku konfigurować i monitorować pracę urządzenia.

CONDEXA – modułowość i niewielkie wymiary

Condexa PRO oraz Condexa HPR to najnowocześniejsze kotły kondensacyjne, który łączą zaawansowaną technologię z eleganckim wyglądem oraz niewielkimi wymiarami, dzięki czemu idealnie nadają się do niewielkich, niskich i wąskich pomieszczeń w modernizowanych kotłowniach. Kotły Condexa PRO mogą być instalowane wewnątrz kotłowni pojedynczo lub w kaskadzie nawet do mocy 1120 kW. Gama urządzeń składa się z 6 modeli o mocy od 56 do 131 kW oraz szeregu akcesoriów. W przypadku kotłów Condexa HPR gama obejmuje 4 modele o mocy od 35 do 70 kW, w których modulacja mocy osiąga wartość nawet 8:1. W kotle zastosowano nowy wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej o małej pojemności wodnej. Do jego najważniejszych cech serii Condexa należą: wysoka sprawność, palnik typu premix o niskiej emisji tlenków, zintegrowana zaawansowana elektronika, kompaktowa i lekka konstrukcja.
W lutym 2021 w firmie Roldrob Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie Klaudiusz Skrzipczyk w Opolu zamontowano w układzie kaskadowym dwa kotły Condexa PRO 70 wraz z wykorzystaniem oryginalnych akcesoriów hydraulicznych, stelaży oraz systemów kominowych dostarczonych wraz z kotłami Riello. Dzięki temu, urządzenia zapewniają odpowiednią temperaturę w kurnikach, są skonfigurowane optymalnie i pracują bezproblemowo.
Ponadto marka Riello posiada szeroki wybór akcesoriów do przygotowania instalacji, systemów kominowych czy automatyki jako uzupełnienie oferty, które są dostosowane do różnych potrzeb i wymagań klientów.

Grupa Riello została założona w 1922 r., czyli ponad 100 lat temu i obecnie jest to lider w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Riello działa w ponad 120 krajach, natomiast siedziba firmy znajduje się we Włoszech w Legnago. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.

Obejrzyj  Film o 100-letniej historii Grupy Riello

Bezpłatna prenumerata