Microflex – rury preizolowane w przyłączach do systemów OZE

WATTS z Microflexem w referencyjnych układach np. z pompami ciepła, kotłami na pellet…

Firma WATTS oferuje rury Microflex HP na potrzeby przyłączy instalacji w budynkach jedno- i wielorodzinnych oraz do wykonywania połączeń między kotłownią a budynkami głównymi, garażami, budynkami gospodarczymi i innymi. Możliwe jest ich zastosowanie w obiektach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Microflex to szeroka oferta rur preizolowanych do zastosowania do systemów grzewczych, ciepłej i zimnej wody czy chłodniczych. Efektywność układów grzewczych – w tym z pompami ciepła czy kotłami na pellet – zależy od wielu czynników, w tym od przyłączy, które powinny cechować się odpowiednią izolacją chroniącą przed wpływami środowiska zewnętrznego i korozją.

Rury preizolowane Microflex niezależnie od przeznaczenia są zbudowane analogicznie. W izolacji otoczonej płaszczem ochronnym umieszczone są różne typy rur o zróżnicowanych średnicach. Do każdej instalacji jest dobierany odpowiedni typ rur Microflex o określonych średnicach rury (rur) wewnętrznych. Firma pomaga swoim klientom w ich doborze i doradza najlepsze rozwiązania.
Płaszcz ochronny jest wykonany z usieciowanego polietylenu PE-HD o zamkniętej strukturze, który dodatkowo zabezpieczając przed wpływem promieniowania UV, chroni izolację oraz rury wewnętrzne. Zamknięte komórki płaszcza zewnętrznego chronią całkowicie przed przenikaniem wody i uszkodzeniem izolacji termicznej.
Sama izolacja termiczna wykonana jest z usieciowionego polietylenu (PE) o zamkniętej strukturze mikrokomórek, niezawierającego chlorofluorowęglowodorów i zapewnia wysokie parametry izolacyjne w długim czasie użytkowania. W odróżnieniu od często stosowanej pianki poliuretanowej (PU), której właściwości materiałowe z czasem ulegają pogorszeniu, pianka PE zapewnia stałe właściwości izolacyjne rur Microflex.
Rury Microflex sprzedawane są w zwojach o długości 100 m oraz w odcinkach o dowolnej długości (docinane na metry). Klienci: instalatorzy, dystrybutorzy mogą zamawiać rury na zapas lub zamawiać je w momencie pojawienia się zapotrzebowania.

Przejdź  Więcej o rodzajach rur Microflex firmy WATTS

Microflex HP do podłączenia pompy ciepła – Północna Słowacja, lipiec 2023 r.

Rura Microflex HP została zastosowana w domu wakacyjnym do podłączenia zewnętrznej pompy ciepła powietrze-woda. Instalacja znajduje się na granicy regionów: Wielkiej Bytczy i Kolárovic w północnej Słowacji. Stosując rurę MQ12532C3225EWI firma Peter Cedzo – PC Hvoznica 312 wykonała ok. 10-metrowe przyłącze pompy ciepła Magis M8 typu monoblok produkcji firmy Immergas. Pompa ciepła w instalacji aktualnie służy zimą do dostarczania czynnika grzewczego do ogrzewania podłogowego, a latem do dostarczania czynnika do sufitu chłodzącego. Wcześniej do ogrzewania używany był kocioł elektryczny, a do chłodzenia płytowy wymiennik ciepła/wymiennik gruntowy.
W Microflex HP zastosowano 4 rury wewnętrzne, z czego dwie przeznaczone są do prowadzenia kabli zasilających/sygnałowych, a kolejne dwie rury to rury PEX zapewniające zasilanie i powrót medium. Dwie wewnętrzne rury przeznaczone do prowadzenia kabli zasilających i sygnałowych wykonana są z trudnopalnego tworzywa (poliolefin), co minimalizuje ryzyko pożaru w przypadku zwarcia czy innego uszkodzenia.
Rury Microflex HP przeznaczone są do przesyłu medium o parametrach: ciśnienie maksymalne 6 bar i maksymalna temperatura pracy 85°C. Zalety systemu Microflex to niska waga, duża elastyczność, łatwe i szybkie układanie nawet w przypadku zmiany kierunku albo omijania przeszkód. Montaż możliwy bez dodatkowych, specjalnych narzędzi.

Przejdź  Więcej o obiekcie referencyjnym w Wielkiej Bytczy/Kolárovice

Przejdź  Więcej o Microflex HP

Microflex w dużej inwestycji w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym – Považská Bystrica, 2022 r.

Duży projekt sieci wykonanej z preizolowanych rur Microflex obejmował budowę przyłączy z kotłowni do 30 domów jednorodzinnych i 1 bloku mieszkalnego. Cały system grzewczy został zaprojektowany w oparciu o system rur preizolowanych konkurencji, ale wykonawca zdecydował się na system firmy WATTS: Microflex. Firma Watts / OHRIEVACIA TECHNIKA zaoferowała atrakcyjne ceny oraz kompleksową dostawę systemu w trzech etapach.
Instalację w budynkach zaopatruje w ciepło kotłownia z kotłami na pellet (2 kotły ETA austriackiego producenta każdy po 350 kW). W projekcie wykorzystano 4 studnie inspekcyjne. Oprócz rur i 4 komór zamontowano również inne akcesoria systemowe Microflex (punkty mocowania, uszczelnienia ścienne itp.).
MICROFLEX UNO to pojedyncza, elastyczna oraz samokompensująca rura preizolowana. Szczególnie zalecana do wody grzewczej, ale też do gorącej wody pitnej, ścieków i innych cieczy. Maksymalne ciśnienie pracy: 6 bar. Maksymalna temp. medium: 95°C.

Przejdź  Więcej o obiekcie referencyjnym Považská Bystrica

Przejdź  Więcej o Microflex Uno

Bezpłatna prenumerata