MultiSkin – system rur i złączek

Nowe rozwiązania COMAP dla rur wielowarstwowych

Lider rozwiązań wielowarstwowych COMAP wyprodukował i wprowadził na rynek ponad 100 milionów złączek i 200 milionów metrów rur. Aktualnie oferta produktów wielowarstwowych MultiSkin została rozszerzona. Wprowadzono w niej pomysłowe rozwiązania, które ułatwią codzienną pracę instalatorom i zapewnią całkowitą niezawodność sieci. Linia COMAP MultiSkin to rozwiązania o wysokiej wydajności pozwalające oszczędzać czas i ograniczać koszty.

 

System MultiSkin łączy wszystkie zalety rozwiązań z tworzyw sztucznych i metalu: w ofercie są lekkie i elastyczne rury o małej rozszerzalności (rdzeń z alu- minium) oraz wysokiej jakości złączki mosiężne i syntetyczne, zapewniające szybki montaż oraz bezpieczeństwo dzięki nowemu pierścieniowi Visu-Control.

Dwa typy rur wielowarstwowych

COMAP w ofercie MultiSkin ma rury zgrzewane doczołowo. Dzięki tej technologi wytwarzania rury są perfekcyjnie okrągłe, mają jednolitą grubość i jednolitą wytrzymałość mechaniczną.
Rury wielowarstwowa MultiSkin 4 – charakterystyka: gruby rdzeń z aluminium (0,4 mm dla DN 16), zewnętrzna i wewnętrzna warstwa z polietylenu PEX. Dostępne są w średnicach od DN 14 do DN 75, w zwojach, sztangach, peszlu i izolowane.
Rura wielowarstwowa MultiSkin 2 – charakterystyka: standardowa warstwa aluminium o grubości 0,2 mm dla DN 16, zewnętrzna i wewnętrzna warstwa z polietylenu PERT. Dostępne w średnicach od DN 14 to 32 mm, w zwojach, peszlu i izolowane.

Szeroki wybór złączek

- mosiężne złączki zaprasowywane DN 14-75 mm
- syntetyczne złączki zaprasowywane DN 16-32 mm
- złączki syntetyczne na wcisk DN 16-26 mm
Wszystkie złączki są wyposażone w korki zabezpieczające, które chronią je przed zanieczyszczeniem podczas przechowywania i transportu.

 

 

Visu Control® – technologia niezaciśnięte, nieuszczelnione

System Visu-Control zastosowany w złączkach COMAP informuje użytkownika, czy złączka jest prawidłowo zainstalowana. Pierścień usuwa się po zaprasowaniu. Technologia umożliwia wypływ wody podczas prób ciśnienia, jeśli rura nie jest właściwie połączona.

Złączki COMAP powstają z komponentów wysokiej jakości:
- pierścień ze stali nierdzewnej 304 – wysoka odporność na korozję,
- mosiężny korpus CW617N – mosiądz z niską zawartością ołowiu,
- korpus z PPSU (polisulfon fenylenu) – polimer wykorzystywany głównie w narzędziach hydraulicznych (twardość 147),
- pierścień łączący z PPSU: polimer o dużej wytrzymałości mechanicznej (twardość 320).


Aby podnieść wytrzymałość, niektóre kierunkowe kolanka i złączki T zostały skrócone lub mają zmienione krawędzie.
Złączki na wcisk COMAP – to gotowe połączenie w 7 sekund – wystarczy jedynie narzędzie do kalibracji COMAP, aby je wykonać.

MultiSkin w skrócie

● Produkty MultiSkin COMAP są lekkie, trzy razy lżejsze od miedzi, elastyczne i dają się kształtować ręcznie. Gwarantują niezrównany komfort pracy.

● Złączki COMAP można zamontować w siedem sekund (na wcisk lub zaprasowywane)..
● Rury COMAP MultiSkin 4 dzięki rdzeniowi z aluminium o grubości 0,4 mm są odporne na duże zmiany temperatury i ciśnienia. Pozwalają tworzyć instalacje wysokiej jakości o dużej trwałości.
● System Visu-Control® służy do kontroli poprawności zaciśnięcia złączki. Wystarczy rzut oka, by ocenić prawidłowość połączeń.
● Złączki adaptacyjne COMAP pozwalają na zastosowanie w wielu sytuacjach właściwego materiału we właściwy sposób.
● Dzięki unikalnej budowie złączki syntetyczne COMAP należą do najbardziej wytrzymałych na rynku.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017