Klimatyzatory multisplit Bosch Climate 5000 M

Klimatyzatory multisplit Bosch Climate 5000 M to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów poszukujących wydajnego, energooszczędnego, cichego, łatwego w montażu, eksploatacji i wygodnego w obsłudze systemu klimatyzacyjnego. Urządzenie to pozwala na chłodzenie lub ogrzewanie jednocześnie kilku pomieszczeń, co jest szczególnie korzystne w przypadku większych domów i mieszkań oraz obiektów takich, jak biura, apteki, sklepy itp.

Kompletna oferta Bosch
Pierwsze pytanie do dość tajemniczego tytułu będzie prawdopodobnie brzmieć – ale o co chodzi z tym brakującym elementem? Od ok. dwóch lat Bosch wprowadza nową generację modeli Climate do swojego portfolio produktowego, które wzajemnie się uzupełniają oraz przede wszystkim mogą być wykorzystywane w różnych systemach pracy (klimatyzatory split ścienne, kasetonowe, kanałowe, typu konsola i wreszcie mix jednostek wewnętrznych w układzie z jednym agregatem – multisplit). A gdyby te same jednostki wewnętrzne z zakresu mocy 2,1-7,0 kW użyć z nowymi agregatami multisplit?
I to jest właśnie odpowiedź, o co chodzi ze skompletowaniem oferty. Tak więc w obszarze klimatyzatorów Bosch oferuje kompletną ofertę single split (modele ścienne – do standardowego użytku domowego, modele kasetowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe oraz typu konsola – dla większych powierzchni) oraz multisplit, gdzie wykorzystywane są jednostki wewnętrzne uniwersalne pasujące do tych dwóch rozwiązań.

Jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna
Klimatyzacja multisplit Bosch Climate 5000 M składa się z jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych, które umieszczane są w pomieszczeniach, które chcemy chłodzić lub ogrzewać. Rozwiązanie pozwala na niezależną regulację temperatury w każdym z pomieszczeń, co daje użytkownikom dużą swobodę w kwestii dostosowania klimatu do potrzeb.
Serce każdego układu multi – jednostki zewnętrzne z serii Climate 5000 M ma możliwość przewymiarowania mocy sumy wydajności jednostek wewnętrznych od 40 do 130%. Jeśli jednak zakładamy, że wszystkie jednostki wewnętrzne będą pracować jednocześnie z mocą nominalną, dobór powinien być również na 100% mocy jednostki zewnętrznej. Seria składa się z 7 modeli jednostek zewnętrznych o mocy od 4,1 do 12,3 kW.
Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć od dwóch do pięciu (w zależności od modelu) jednostek wewnętrznych.

4 typy jednostek wewnętrznych
Jednostki zewnętrzne współpracują z 4 typami jednostek wewnętrznych: ścienne (Climate 3000i/5000i/6000i W, moce 2,1-7,0 kW), kasetowe (4CC, moce 2,1-5,3 kW) i (4C, moc 7,0 kW), kanałowe (D, moce 2,1-7,0 kW) oraz typu konsola (CN, moce 2,6-5,0 kW).
Od poprzedniej generacji Climate 5000 MS nowa propozycja wyróżnia się na zewnątrz przede wszystkim wyjątkowym designem jednostki zewnętrznej (taki sam, jak pozostałych nowych agregatów z rodziny Climate) oraz ulepszonymi parametrami pracy i cechami jednostek. Wewnątrz układu są te same jednostki, jak w obecnych układach single split uzupełnione o mniejsze moce 2,1 oraz 2,6 kW wykorzystywane do mniejszych pomieszczeń. Rozszerzenie dotyczy jednostki ściennej CL3000iU W 20 E, jednostek kasetowych CL5000iM 4CC 21/26 E, kanałowych CL5000iM D 21/26 E oraz typu konsola CL5000iM CN 26 E.
Poza modelami ściennymi Climate 3000i oraz 5000i, również seria Climate 6000i będzie współpracować z nowymi agregatami. Kolejną nowością jest nowy typ jednostek wewnętrznych – typu konsola, której podłączenie z uwagi na brak dostępności tego rozwiązania, również wcześniej było niemożliwe.

Jednostki wewnętrzne

Sterowanie
Niezależnie od przyjętej konfiguracji, każda jednostka wewnętrzna może być sterowania zdalnie poprzez aplikację Bosch HomeCom Easy. Dla każdej jednostki wymagany jest dodatkowy moduł bramy sieciowej IP Gateway G 10 CL-1 oraz, tylko dla jednostek 4CC i D, interfejs G 10 CLC.

Funkcje
Jeśli chodzi o funkcje jednostek wewnętrznych w systemie multi, to większość cech jednostek z układu single, również i rozbudowanej konfiguracji z kilkoma jednostkami wewnętrznymi będzie możliwa do wykorzystania. Wyjątkiem są funkcje, których aktywacja blokowałaby pracę całego układu, jak np. samooczyszczenia jednostki iClean czy też redukcja mocy roboczej jednostki zewnętrznej Gear.
Podczas korzystania z funkcji Follow Me, praca jednostki wewnętrznej niezmiennie utrzymuje temperaturę odpowiednio do strefy, w której znajduje się pilot, a nie do miejsca, w którym znajduje się sama jednostka. Funkcja Wind Avoid Me pozwala na unikanie bezpośredniego podmuchu powietrza i cieszenie się przyjemnym klimatem, dostosowując kierunek nawiewu za pomocą pilota. Dla modeli z wbudowanymi żaluzjami ich pozycja zostanie zapamiętana przy ponownym uruchomieniu jednostki.

Bezpłatna prenumerata