Zestaw pompy ciepła z wieżą hydrauliczną – najwyższy komfort cieplny od Stiebel Eltron

W dobie odchodzenia od paliw kopalnych systemy grzewcze zwracają się w stronę pomp ciepła, a te dominują w ofercie Stiebel Eltron. Firma mając na uwadze najwyższy komfort pracy systemu grzewczego i układu ciepłej wody połączony z prostotą instalacji, opracowała na bazie swoich produktów gotowy zestaw: HPA-O 13 C Premium compact D Set 2. Zestaw składa się z najwyższej jakości i funkcjonalności pompy ciepła powietrze-woda HPA-O 13 C Premium do ogrzewania i chłodzenia oraz wieży hydraulicznej HSBC 300 cool łączącej z jednej obudowie zasobnik c.w.u. i zbiornik buforowy.

Najlepszą podstawą komfortu w budynku są rozwiązania, które idealnie ze sobą współdziałają. Zestaw HPA-O 13 C Premium compact D Set 2 jest tego najlepszym dowodem: pompa ciepła powietrze-woda do montażu na zewnątrz wraz z pasującym zasobnikiem to gwarancja zapewnienia nie tylko ciepła grzewczego w zimie i przyjemnego chłodu w lecie, ale także 290 litrów zapasu ciepłej wody w zasobniku, który z łatwością pokryje zwiększone zapotrzebowanie lokatorów domu jedno- lub wielorodzinnego. Wysoka moc pompy ciepła w połączeniu z całoroczną temperaturą zasilania 65°C sprawia, że zestaw ten idealnie nadaje się zarówno do modernizacji, jak i dużych nowych budynków. Gwarantuje pierwszorzędny komfort ciepłej wody i szeroki zakres zastosowania niezależnie od rodzaju systemu grzewczego.
Na pompie ciepła można polegać: nawet w ujemnej temperaturze pracuje niezwykle efektywnie i zapewnia przyjemne ciepło oraz wysoki komfort ciepłej wody. Połączenie zasobnika ciepłej wody użytkowej i zbiornika buforowego w kompaktowej formie może zostać zastosowane nie tylko do ogrzewania, ale także do chłodzenia za pomocą ogrzewania podłogowego, a nawet oddzielnych klimakonwektorów. Chłodzenie pomieszczeń odbywa się poprzez odwrócenie obiegu termodynamicznego pompy ciepła. Energia cieplna jest pobierana z wody grzewczej i oddawana poprzez parownik do otaczającego powietrza.

Przejdź  Więcej o zestawie HPA-O 13 C Premium compact D Set 2

HPA-O 13 C Premium

Pompa ciepła HPA-O 13 C Premium to bezpieczna, hermetycznie zamknięta na etapie produkcji konstrukcja monoblokowa z czynnikiem chłodniczym R410A. Jej kompaktowa budowa ma znaczenie przy montażu na zewnątrz szczególnie na bardzo wąskiej działce obok budynku (wymiary to wys. 1045 mm, szer. 1490 mm, gł. 593 mm).
Niską emisję hałasu podczas pracy zapewniono dzięki przemyślanej konstrukcji urządzenia. Bardzo cicha praca jednostki zewnętrznej na poziomie 55 dB gwarantuje więc komfort akustyczny nie tylko dla mieszkańców danego obiektu, ale też dla ich sąsiadów. W trybie nocnym (funkcja Silent Mode) możliwość dodatkowego wyciszenia.
W pompie ciepła zastosowano nowoczesną sprężarkę inwerterową, która zapewnia płynną regulację wydajności pracy z równoczesnym zachowaniem wysokiej sprawności pracy urządzenia.
Granica stosowania dolnego źródła min./maks. -20/40°C. Granica stosowania po stronie ogrzewania maks. 65°C.
Dane techniczne HPA-O 13 C Premium
• Klasa efektywności energetycznej pompy ciepła: W35 A+++; W55 A++
• Klasa efektywności energetycznej zestawu (pompa ciepła + regulator): W35 A+++; W55 A++
• Moc grzewcza (EN 14511) przy: A7/W35 7,84 kW; A2/W35 8,33 kW; A-7/W35 12,86 kW
• Moc chłodnicza przy: A35/W7 maks. 14,88 kW; A35/W18, obciążenie częściowe 6,76 kW; A35/W18 maks. 17,06 kW
• Współczynnik efektywności energetycznej (EN 14511) przy: A7/W35 5,09; A2/W35 4,14; A-7/W35 2,93
• Współczynnik mocy chłodniczej przy: A35/W7 maks. 2,38; A35/W18, obciążenie częściowe 3,76; A35/W18 maks. 2,83
• SCOP (EN 14825) 4,76

Przejdź  Więcej o pompie ciepła HPA-O 13 C Premium

Wieża hydrauliczna HSBC 300 cool

Zaletą tej wieży hydraulicznej jest skupienie różnych funkcji na jednej powierzchni. Dwa osobne zasobniki nie stoją obok siebie, lecz zasobnik ciepłej wody użytkowej i zbiornik buforowy są rozmieszczone jeden nad drugim w jednym urządzeniu. Dzięki temu wystarczy wygospodarować o połowę mniejszą powierzchnię na montaż.
Konstrukcja urządzenia obniża straty ciepła do minimum dzięki zastosowaniu wysokiej jakości izolacji cieplnej oraz optymalnej pojemności zasobników. Emaliowany stalowy zasobnik jest wyposażony w wewnętrzny wymiennik ciepła i anodę magnezową dla dodatkowej ochrony przed korozją. Zasobnik buforowy jest wykonany z kolei ze stali, a przyłącza hydrauliczne są wyprowadzone w górę.
Cechy charakterystyczne wieży hydraulicznej to także małe wymiary, niezawodność działania i oszczędność energii. Idealnie współdziała z pompą ciepła. Do wyboru mamy możliwość integracji w obiegu ogrzewania lub chłodzenia. Istnieje też możliwość podłączenia dwóch obiegów grzewczych.
Dane techniczne HSBC 300 cool
• Klasa efektywności energetycznej B
• Zużycie energii na podtrzymanie temperatury przez 24 godz. przy 65°C 1,50 kWh
• Pojemność znamionowa zasobnika ciepłej wody użytkowej 270 l
• Pojemność znamionowa zbiornika buforowego 100 l
• Pojemność wymiennika ciepła 21 l
• Wys. 1918 mm x szer. 680 mm x gł. 910 mm

Przejdź  Więcej o wieży hydraulicznej HSBC 300 cool

Bezpłatna prenumerata