Sukces Nibe na targach Enex 2024

Tegoroczna 26. edycja targów ENEX w Kielcach, najważniejszej imprezy poświęconej odnawialnym źródłom energii, przyciągnęła szeroką rzeszę odwiedzających. Tradycyjnie już, w wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć NIBE – lidera europejskiego rynku w zakresie zrównoważonej energii i prezentacji jego najnowszych osiągnięć w dziedzinie energooszczędnych pomp ciepła – prezentacji zakończonej wyjątkowym sukcesem.

Złoty Medal ENEX 2024 dla NIBE S1256
Połączenie ponad 40-letniego doświadczenia NIBE w projektowaniu i produkcji pomp ciepła oraz innowacyjnej technologii, zaowocowało powstaniem najbardziej energooszczędnej gruntowej pompy ciepła w ofercie NIBE, której premiera na ryku polskim miała miejsce na targach ENEX.
Nowy typoszereg gruntowych pomp ciepła NIBE S1156/S1256 pobił kolejny rekord efektywności wśród pomp ciepła marki NIBE, osiągając roczny współczynnik efektywności SCOP na poziomie aż 6,22. Są to aktualnie najbardziej zaawansowane technologicznie, ekologiczne pompy ciepła o najniższych kosztach eksploatacji. Uzyskano to dzięki zastosowaniu nowego, ekologicznego czynnika chłodniczego R454b, o niskim współczynniku globalnego ocieplenia GWP = 466, w połączeniu z technologią inwerterowo sterowanej sprężarki, którą NIBE jako jedna z pierwszych marek zastosowała właśnie w pompach gruntowych. Pompy ciepła zapewniają zoptymalizowane oszczędności, ponieważ automatycznie dostosowują się do zmiennego zapotrzebowania na ciepło w ciągu roku. Dostępne są w trzech wielkościach mocy do 8, 13 i 18 kW. Pompa ciepła NIBE S1156 umożliwia podłączenie zewnętrznego zbiornika c.w.u., natomiast S1256 jest pompą dwufunkcyjną z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 l. NIBE S1156/S1256 zostały zaprojektowane z myślą o niskim poziomie hałasu i przeznaczone są zarówno do nowych budynków, jak i do wymiany istniejącego źródła ciepła. Zintegrowany moduł Wi-Fi i możliwość korzystania z bezprzewodowego wyposażenia dodatkowego, sprawia, że urządzenie staje się naturalną częścią inteligentnego domu.
Złoty Medal Targów ENEX, który zdobyła NIBE S1256, potwierdza wysoką efektywność, jakość i innowacyjność tego urządzenia. Nagroda została przyznana przez grono profesjonalistów i ekspertów branży OZE.

Przejdź  Więcej o NIBE S1256

NIBE SHB

Hydrobox NIBE SHB
Na stoisku NIBE-BIAWAR nie zabrakło również produktów wprowadzonych na rynek w 2023 r. Wśród nich znalazła się NIBE SHB – kompaktowa, w pełni wyposażona jednostka wewnętrzna, dedykowana do współpracy z jednostkami zewnętrznymi NIBE AMS pomp ciepła typu split. Jest ona urządzeniem typu hydrobox, w którym zawarta jest znaczna część instalacji hydraulicznej, co powoduje, że czas pracy nad instalacją jest ograniczony do niezbędnego minimum. Kompaktowa konstrukcja i wymiary urządzenia ułatwiają montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach, a wbudowane komponenty zapewniają szybką instalację systemu, zmniejszając ryzyko popełnienia błędów.
Jednostka zewnętrzna NIBE AMS wraz z jednostką wewnętrzną SHB stanowią pompę ciepła NIBE SPLIT, która daje ogromne możliwości konfigurowania systemu grzewczego w budynkach nowych i modernizowanych. Może być stosowana m.in. do grzania, przygotowania c.w.u., a także chłodzenia budynków. W celu produkcji ciepłej wody użytkowej, urządzenie umożliwia elastyczną konfigurację systemu z zasobnikiem o wybranej pojemności, dobieranego do wielkości zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Kontrolę urządzeń zapewnia wbudowany sterownik NIBE SMO z kolorowym wyświetlaczem, który umożliwia podłączenie i kontrolę rekuperatora NIBE ERS, systemu chłodzenia, instalacji fotowoltaicznej NIBE PV i wielu innych funkcji.

Obejrzyj  Film o NIBE SHB

Kocioł elektryczny BIAWAR

Nowy kocioł elektryczny BIAWAR
Kocioł elektryczny KE9.L3 BIAWAR, kolejna nowość prezentowana na targach, to urządzenie przeznaczone do ogrzewania budynków mieszkalnych oraz przygotowania c.w.u. w zewnętrznym zbiorniku. Moc kotła idealna jest do budynków o powierzchni użytkowej do 180 m2 (zależne od zapotrzebowania energetycznego budynku).
Nowoczesne rozwiązania technologiczne, wysoka efektywność i bezobsługowa praca powodują, że kocioł stanowi doskonałą alternatywę dla innych urządzeń grzewczych. Jego niewątpliwym atutem jest zdolność do współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi. Estetyczny wygląd oraz cicha praca urządzenia sprawia, że można zamontować go w dowolnie wybranym pomieszczeniu.

Pompa ciepła NIBE S2125

Wysokotemperaturowa pompa ciepła NIBE S2125
Podczas targów, oprócz nowości, można było zapoznać się również z innymi urządzeniami marki NIBE, które dzięki swoim funkcjonalnościom i wysokiej efektywności cieszą się dużym zainteresowaniem instalatorów i użytkowników.
NIBE S2125 – wysokotemperaturowa powietrzna pompa ciepła typu monoblok, bazująca na naturalnym czynniku chłodniczym R290, SCOP = 5,0 – doceniona już została w 2022, czego efektem były przyznane nagrody: Złote Medale targów ENEX oraz targów INSTALACJE. NIBE S2125 jest urządzeniem z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia aktywnego. Osiąga aż do 75°C na zasilaniu systemu grzewczego i pracuje do -25°C, co czyni ją idealną do montażu w istniejących wysokotemperaturowych instalacjach grzewczych, w budynkach poddawanych termomodernizacji.
Ta inwerterowa pompa ciepła, w połączeniu z najnowszym sterownikiem serii S, automatycznie dostosowuje się do bieżącego zapotrzebowania na ciepło, a jej pracą można zarządzać poprzez smartfon czy tablet.

Przejdź  Więcej o NIBE S2125

NIBE SPLIT Z AMS 20

NIBE SPLIT Z AMS 20
Kolejnym urządzeniem, które na rynku polskim zdobyło szerokie rzesze klientów, jest pompa ciepła NIBE SPLIT. Dzięki wykorzystaniu w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej, moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenie zapewnia wysoką efektywność pracy, co przekłada się na niski koszt eksploatacji. Pompa ciepła pracuje do -20°C, zapewnia 58°C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy sprężarki i ma wbudowaną funkcję chłodzenia aktywnego. W systemach z ogrzewaniem podłogowym NIBE SPLIT osiąga najwyższą klasę energetyczną A+++, a wartość rocznego współczynnika efektywności SCOP aż do 5,08. Zaprezentowana na stoisku targowym jednostka zewnętrzna NIBE AMS 20, bazuje na nowej generacji czynniku chłodniczym R32.

Przejdź  Więcej o NIBE SPLIT

Bezpłatna prenumerata