Idealnie wykorzystujący przestrzeń kształt, który pozwala na umieszczenie zbiornika bez problemu w każdej kotłowni. Prosty montaż, gwarantujący połączenie z jednym lub dwoma źródłami ciepła, a nawet dodanie grzałki elektrycznej. Ale przede wszystkim sprawna praca systemu, niższe koszty i dłuższa żywotność układu. To tylko kilka zalet zbiornika buforowego ABT.
Odpowiednie przepływy i kontrolowany odbiór ciepła
Efektywne połączenie nowoczesnych źródeł ciepła z nowymi albo modernizowanymi instalacjami jest czasami trudne, jednak nie w sytuacji, gdy w układzie zamontujemy zbiornik buforowy ABT. Przeznaczony do instalacji grzewczych (oraz w modelu ABT 50 do instalacji grzewczych i chłodzących) ma za zadanie hydraulicznie odseparować obieg pierwotny od wtórnego, gwarantując tym samym sprawną pracę całego układu.
Jest to możliwe dzięki pełnieniu roli sprzęgła hydraulicznego, oddzielającego obieg źródła ciepła od obiegów instalacyjnych w przypadku podłączenia równoległego.
Zwiększając zład wody w układzie z pompą ciepła, przez co zmniejszając konieczność częstego włączania/wyłączania źródła ciepła/chłodu, zbiornik buforowy AFRISO wydłuża żywotność systemu. Równoległe podłączenie urządzenia zapewnia odpowiedni minimalny przepływ medium do źródła, a przy powietrznych pompach ciepła gwarantuje zład wody potrzebny do jej odszraniana. Co istotne, ABT pełni kluczową rolę w okresie zimowym w instalacji z pompą ciepła, gdy ciepło do odszraniania wymiennika zewnętrznego będzie pobierane z bufora, nie z instalacji.
Przemyślana budowa
Dzięki niepełnej przegrodzie i przedłużonemu króćcowi instalacyjnemu ograniczone jest mieszanie się wody wewnątrz zbiornika, co wspomaga warstwowy rozkład temperatury wody. W efekcie ciepło szybciej trafia na zasilanie instalacji grzewczej.
Rozstaw króćców instalacyjnych pozwala w łatwy sposób zamontować rozdzielacz KSV lub pojedynczą grupę pompową PrimoTherm. Ponadto model zbiornika buforowego ABT 50 umożliwia różne pozycje montażowe – podłączenie instalacji z góry, z dołu lub z boku.
Wiele konfiguracji i wiele zalet
Przemyślane położenie przyłączy zapewnia wiele możliwości konfiguracji urządzenia. Zamontujemy je w instalacji z pompą ciepła typu monoblok, a także z pompą ciepła typu split – na przykład z ABT 50 wpiętym szeregowo. Ten model zbiornika buforowego może sprawdzić się także w instalacji mieszanej z kotłem gazowym i grzałką elektryczną. Stosowany zarówno do grzania, jak i chłodzenia ma dobrze dopasowaną izolację wykonaną z EPP.
Natomiast ABT 160 sprawdzi się m.in. w instalacji ogrzewania podłogowego z kotłem pelletowym i grzałką elektryczną. Jego kształt prostopadłościanu pozwala na umiejscowienie w kącie kotłowni, oszczędzając cenne miejsce. Ale na tym oszczędności się nie kończą – jego izolacja termiczna gwarantuje minimalne straty energii potwierdzone wysoką klasą B urządzenia.
Uniwersalny, kompaktowy, funkcjonalny – to tylko nieliczne zalety zbiornika buforowego, dzięki któremu wykonamy niezawodną i estetyczną kotłownię.
Promocja DIAMENTOWA Dycha
Do końca października 2023 roku zakupując zbiorniki buforowe ABT 160 i ABT 50, można otrzymać wiertnicę Diamentową Stalco z głowicą fi 62 o mocy 2200 W i maksymalnej prędkości obrotowej na poziomie 2600 obr/min. To profesjonalne urządzenie budowlane pozwala na wydajną pracę otwornicami diamentowymi o średnicy nawet do 202 mm.
Aby ją otrzymać za darmo, wystarczy zebrać 10 etykiet Drużyny A ze zbiorników buforowych ABT 50 i ABT 160. Szczegóły na afriso.pl
Zobacz również
-
Rozwiązanie klasy premium dla najbardziej wymagających
-
Kocioł Vitodens 100-W z atrakcyjnym stosunkiem ceny do korzyści
-
Nowe kotły kondensacyjne Bosch
-
Gazowe kotły kondensacyjne – pomostowa technologia w procesie transformacji energetycznej
-
Nowoczesna instalacja grzewcza Sanktuarium w Kałkowie-Godowie