10/2014

 

 

 

 

październik 2014

e-biuletyn InstalReportera

Szanowni Państwo,

Przesyłamy październikowe wydanie biuletynu Instalnews i gorąco zapraszamy do lektury.        

W aktualnym numerze InstalReportera 9/2014: Pompy ciepła powietrzne/woda na c.w.u.
Jak się ustrzec przed problemami ze stelażami podtynkowymi do WC

Koszowe GWC w praktyce

Od czego zależy sprawność kotła kondensacyjnego?

Pełne dofinasowanie na mikroinstalacje

Pompy ciepła typu powietrze/woda przystosowane do ogrzewania wody użytkowej w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na popularności. W miejscach, gdzie inwestor nie może lub nie chce zdecydować się na zakup kolektorów słonecznych, pompy ciepła stają się rozwiązaniem najbardziej atrakcyjnym. Prezentacje firm:

ALPHA-INNOTEC
ARISTON
NIBE-BIAWAR
BERETTA
BUDERUS
GALMET
VIESSMANN
HEWALEX
JUNKERS
STIEBEL ELTRON
TERMET

Więcej

AKTUALNOŚCI Z RYNKU FORUM WENTYLACJA

 

SALON KLIMATYZACJA 2015

AKTUALNOŚCI Z RYNKU

 

PRACA

Znamy już datę 13. edycji międzynarodowych targów dla branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. FORUM WENTYLACJA SALON KLIMATYZACJA 2015 odbędzie się w dniach 3-4 marca 2015 r. w Warszawie, w centrum MT Polska.
Więcej
INTERAM: kierownik oddziału opole
LINDAB: specjalista ds. techniczno-handlowych
SKANSKA: kierownik robót/specjalność sanitarna
TECHMAR: kierownik robót instalacyjnych/montażowych
SCROL: doradca techniczno-handlowy
KLIMAT SOLEC: specjalista ds. produkcji
VTS: account manager
KLIMAT SOLEC: monter instalacji wentylacji
POLSKI KOMFORT: instalator systemów wentylacji i klimatyzacji
DORBUD: kierownik robót sanitarnych
ROBERT BOSCH: doradca techniczno-handlowy w biurze
GRUPA KAN: specjalista ds. zakupów
GASPOL: monter instalacji sanitarnych
REESCO: projektant instalacji sanitarnych
DHV HYDROPROJEKT: projektant
4DOM: monter instalacji wodno-grzewczych
FERMA KRESEK: projektant w branży sanitarnej
ONNINEN: handlowiec branża sanitarna
KLIMAT SOLEC: asystent projektanta instalacji hvac
BUDIMEX: kierownik robót sanitarnych
PRIMAWENT: kierownik robót sanitarnych
ELTRIX ENERGIA: projektant instalacji sanitarnych
RESPOL EXPORT-IMPORT: specjalista ds. handlowych
ZZN: inspektor nadzoru robót instalacyjnych
ANTAL ENGINEERING & OPERATIONS: kierownik robót instalacje sanitarne
NIBE-BIAWAR: opiekun klienta
Targi ECOMONDO 2014 w Rimini
Międzynarodowe Targi ECOMONDO 2014 w Rimini, Włochy, będą trwały od 5.11. do 8.11. To międzynarodowa impreza targowa poświęcona Zielonej Gospodarce, podczas której zostanie zaprezentowana duża gama nowych produktów i technologii dla branży środowiskowej.
Więcej
XLVI DNI CHŁODNICTWA
Już po raz 46. firma Systherm Chłodnictwo i Klimatyzacja Sp. z o.o. wraz z Towarzystwem Chłodnictwa, Klimatyzacji i Pomp Ciepła SIMP zaprasza do udziału oraz prezentacji firmy bądź wygłoszenia referatu podczas Dni Chłodnictwa odbywających się 19-20 listopada 2014 r. w Poznaniu nt.: Energooszczędne rozwiązania techniczne urządzeń i instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła. Konferencja odbędzie się w nowo powstającym hotelu PURO (www.purohotel.pl) umiejscowionym w samym centrum Poznania 5 min drogi od Starego Rynku.
Więcej
Po RENEXPO Poland
W dniach 23-25 września 2014 odbyły się jedne z największych targów energii odnawialnej w Polsce. Statystyki RENEXPO Poland 2014: 101 wystawców w tym firmy zagraniczne, pochodzące z 14 krajów; 3830 odwiedzających; około 884 uczestników konferencji; 100 uczestników rozdania Pucharów RENEXPO Poland.
Więcej
Szkolenia na Certyfikowanych Mistrzów Budownictwa Pasywnego
W ramach Akademii Budownictwa Pasywnego przy Polskim Instytucie Budownictwa Pasywnego we Wrocławiu odbędzie się szkolenie na Europejskich, Certyfikowanych Mistrzów/ Wykonawców Budownictwa Pasywnego, potwierdzone egzaminem z Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i z wpisem na Europejską i Polską Listę. Ostatni termin w tym roku to 6,7,8 listopada. Szkolenie odbywa się we Wrocławiu. Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych w projektowaniu i wykonawstwie trenerów z akredytacją Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt i potwierdzonymi przez ten instytut kwalifikacjami. Szkolenie trwa 30 h tzn. 3 dni x 10 h. Koszt za osobę 2500 zł netto + 1800 zł netto za podwójny egzamin.
Więcej
Szkolenie Integrator mikroinstalacji OZE
Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) jest koordynatorem projektu pierwszego (bezpłatnego) szkolenia dla instalatorów w ramach projektu OZERISE Odnawialne źródła energii w gospodarstwach rolnych. Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do instalatorów prosumenckich mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii, ale również do firm, instytucji zainteresowanych integracją mikroinstalacji OZE w tzw. hybrydy, czyli mikroinstalacje zbudowane z kilku rodzajów OZE funkcjonujące w mikrosieciach z magazynami energii.
Szkolenie odbędzie się 21.11.2014 w Warszawie oraz 5.12.2014 w Olsztynie. Uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia „Integrator mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii”.
Więcej
Kurs Projektowanie systemów wentylacji pożarowej w obiektach budowlanych
Kurs przeznaczony jest dla projektantów, asystentów projektantów, rzeczoznawców, pracowników Wydziałów Kontrolno-Rozpoznawczych PSP. Podczas kursu uczestnicy zostaną zapoznani z obecnie obowiązującymi uregulowaniami prawnymi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego ze szczególnym uwzględnieniem systemów wentylacji pożarowej. Program zajęć obejmuje szczegółowe omówienie zasad projektowania systemów wentylacji pożarowej w obiektach budowlanych w oparciu o obowiązujące dokumenty normatywne (CEN, NFPA, BS, DIN). Termin: 20-22 października 2014 r.
Więcej
W następnym numerze InstalReportera 10/2014: Kurtyny powietrzne skuteczną ochroną komfortu temperaturowego
– Blok tematyczny:
…zbiorniki buforowe, czyli jak właściwie magazynować ciepło na potrzeby c.o. i c.w.u.
…kurtyny powietrzne dobór, montaż, eksploatacja- Częsty błąd w podłączeniach pionowych grzejników dekoracyjnych- Czy warto przejść do drugiej taryfy, jeśli stosujemy powietrzną pompę ciepła do c.w.u.?- Austriacki i niemiecki rynek pomp ciepła- Kocioł gazowy do wymiany aspekty techniczne kotłowni i kotłów (modernizacja kotłowni gazowej na gazową)
Jeżeli kurtynę właściwie wybrano i zainstalowano, to efektem powinno być wytwarzanie dynamicznego strumienia powietrza, który stanowi barierę dla przenikania zimna. Tym sposobem niwelowany jest niepożądany chłód we wnętrzu pomieszczenia, poprzez mieszanie się ciepłego powietrza z wnikającym z zewnątrz zimnym powietrzem. Najczęściej kurtyny nawiewają powietrze z góry. Jednak z przypadkach nietypowych lepiej się sprawdzają inne rozwiązania, na przykład przy bardzo wysokich drzwiach korzystniejszy jest nawiew boczny.

Bezpłatna prenumerata