Szkolenia na Certyfikowanych Mistrzów Budownictwa Pasywnego

W ramach Akademii Budownictwa Pasywnego przy Polskim Instytucie Budownictwa Pasywnego we Wrocławiu odbędzie się szkolenie na Europejskich, Certyfikowanych Mistrzów/Wykonawców Budownictwa Pasywnego, potwierdzone egzaminem z Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i z wpisem na Europejską i Polską Listę. Ostatni termin w tym roku to 6,7,8 listopad. Szkolenie odbywa się we Wrocławiu.

Program szkolenia został stworzony przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt na podstawie 20 lat doświadczeń w zakresie projektowania i realizacji budynków o prawie zerowym zapotrzebowaniu na energię grzewczą (poniżej 15 kWh/m2a). Budynków projektowanych i budowanych z najwyższym poszanowaniem dla środowiska naturalnego, redukujące m.in. emisję CO2 do atmosfery o ponad 90%, opierające swoje systemy grzewczo-chłodzące na OZE. Budownictwo pasywne jest również podstawą do nieuchronnego, dalszego rozwoju budownictwa  w kierunku obiektów samowystarczalnych, niezależnych od zewnętrznych źródeł energii i wyposażone w systemy grzewczo – chłodzące wolne od emisji CO2 do atmosfery. Stanowi również podstawę do dalszej redukcji zapotrzebowania na energię grzewczą w budynkach pasywnych zeroenergetycznych i pasywnych plusenergetycznych. Założenia realizowane w programie szkolenia idealnie wpisują się w obecne programy przejściowe w Europie (2013-2020), mające na celu dostosowanie przepisów i wykształcenie zasobów ludzkich w celu skutecznego projektowania i realizowania takich budynków. Szkolenie wpływa również na znaczne zwiększenie świadomości jego uczestników na temat ochrony środowiska i ukazuje, w jaki sposób realizować to zadanie w szeroko rozumianym budownictwie, gwarantując najlepszy możliwy komfort użytkowania tych budynków, zwiększając ich trwałości, przy jednoczesnej redukcji kosztów eksploatacyjnych przez cały cykl życia obiektu i najwyższej ochronie środowiska.
Należy mieć również na względzie, iż od 2020 roku w całej Europie będzie to obowiązkowy standard dla każdego nowo budowanego budynku oraz przeprowadzanej modernizacji starego. Każdego roku w Polsce oraz całej Europie dynamicznie wzrasta zapotrzebowanie na pracowników, firmy, którzy posiadają wiedzę, są świadomi oraz potrafią aktywnie i skutecznie uczestniczyć w poszczególnych etapach wykonawczych takich budynków, a także je nadzorować czy podejmować odpowiednie kolejne kroki inwestycyjne. Zdobyte na szkoleniu kwalifikacje są podstawą doskonalenia zawodowego, umożliwiającego realizację nowych (najlepszych zarówno dla użytkowników takich obiektów, jak i środowiska naturalnego) standardów w szeroko rozumianym pojęciu budownictwa oraz architektury ekologicznej oraz jej wykonawstwie.

Szkolenie zakończone jest Europejskim Egzaminem opracowanym przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt, pisanym w języku polskim. Po pomyślnym zdaniu egzaminu z dwóch wyżej wymienionych specjalizacji, uczestnik otrzymuje Europejski Certyfikat i jest wpisywany na Europejską Listę Mistrzów/Wykonawców Budownictwa Pasywnego przez Niemiecki i Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. Otrzymany Certyfikat oraz Tytuł: „Certyfikowany Mistrz Budownictwa Pasywnego” jest rozpoznawalny i ważny na całym świecie. Z uwagi na specyfikę i warunki konieczne do spełnienia w procesie wykonawczym, aby móc z sukcesem zrealizować budynki pasywne, architekci je projektujący, znacznie chętniej współpracują z wykonawcami i inwestorami, którzy mają kwalifikacje w powyższym zakresie.

Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych w projektowaniu i wykonawstwie trenerów z akredytacją Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt i potwierdzonymi przez ten instytut kwalifikacjami. Szkolenie trwa 30 h tzn. 3 dni x 10 h. Koszt za osobę 2500 zł netto + 1800 zł netto za podwójny egzamin.

W kwocie szkolenia organizator zapewnia materiały szkoleniowe (podręcznik, instrukcja). Dodatkowo przeprowadzane jest szkolenie z użytkowania i przeprowadzania testu szczelności przy użyciu Blower Door Test wraz z zasadami poszukiwania nieszczelności. Całość tworzy integralną część niezbędną do przeprowadzania z sukcesem procesu wykonawczego budynków pasywnych z kontrolą jakości. Nie ma konieczności używania własnego sprzętu komputerowego. Organizator dysponuje różnego rodzaju komponentami przeznaczonymi dla budownictwa pasywnego m.in. specjalnie zbudowane na potrzeby szkolenia modele przegród budowlanych, elementy montażowe oraz przykładowe urządzenia wentylacyjne, grzewcze i grzewczo-chłodzące. Szanując czas i pieniądze uczestników organizatorzy wymagają od uczestnika podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa.

Więcej 

Zgłoszenia 

 

Bezpłatna prenumerata