Bateria prysznicowa SCHELL MODUS MD-T

Podwójny komfort pod prysznicem

Łazienka to miejsce, w którym użytkownik chce czuć się bezpiecznie, dlatego ważne jest stosowanie armatury zapewniającej maksymalny komfort i ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Z taką myślą powstała bateria prysznicowa SCHELL MODUS z termostatem i izolowaną termicznie obudową w technologii IsoBody.

Bateria prysznicowa SCHELL MODUS MD-T zapewnia podwójną ochronę pod prysznicem. Wkład w technologii ThermoProtect eliminuje ryzyko kontaktu z gorącą wodą, izolowana zaś termicznie obudowa IsoBody zachowuje temperaturę otoczenia niezależnie od przepływającego przez nią medium. Zostało to udowodnione podczas badania termowizyjnego.

Bezpieczna kąpiel pod prysznicem

W celu jak najlepszej ochrony użytkowników przed oparzeniami armaturę natryskową MODUS MD-T firmy SCHELL wyposażono w dwa przemyślane zabezpieczenia. Inteligentna technologia ThermoProtect zapewnia stałą temperaturę wody na komfortowym poziomie 38°C nawet przy wahaniach ciśnienia w systemie. W razie potrzeby i w zależności od indywidualnych upodobań wartość tę można łatwo podnieść do maksymalnie 43°C, naciskając przycisk na obudowie baterii. Natomiast w przypadku awarii wodociągu i braku dostaw zimnej wody armatura ulega automatycznemu zamknięciu, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko oparzeń. Projektanci SCHELL pomyśleli również o komforcie i bezpieczeństwie na wypadek kontaktu z rozgrzaną obudową baterii.

Zawsze w temperaturze komfortu

Komórki ciała mogą ulec uszkodzeniu już nawet w tak niskiej temperaturze jak 45°C, jeśli źródło ciepła oddziałuje na nie bezpośrednio. Tymczasem standardowe obudowy baterii prysznicowych mogą osiągać temperaturę nawet ponad 60°C pod wpływem przepływającego przez nie medium. Z tego powodu armatura MODUS została wyposażona w unikatową technologię IsoBody. Dzięki niej obudowa jest oddzielona termicznie od przepływającej przez nią gorącej wody i utrzymuje temperaturę zbliżoną do otoczenia. Badanie termowizyjne pokazało, że może ona nagrzewać się maksymalnie tylko do temperatury wypływającej wody. Oznacza to, że można zachować pełną swobodę ruchu pod prysznicem, bez obaw związanych z potencjalnymi oparzeniami. W ten sposób technologie IsoBody i ThermoProtect zapewniają użytkownikom najwyższy komfort kąpieli i poczucie niezawodnej ochrony.

Badanie termowizyjne baterii SCHELL MODUS MD-T w technologii IsoBody

Bezpłatna prenumerata