Systemair i Panasonic – strategiczne partnerstwo

Toshiyuki Takagi, dyrektor wykonawczy Panasonic Corporation i prezes Panasonic Air-Conditioner oraz Roland Kasper, CEO w Systemair

Systemair oraz Panasonic ogłosili 26 lutego 2019 r. strategiczne partnerstwo, którego celem jest rozwój wspólnych zintegrowanych i zrównoważonych rozwiązań dedykowanych zarówno dla segmentu obiektów komercyjnych, jak i mieszkalnych.

Współpraca pomiędzy Systemair i Panasonic będzie opierać się na istniejącej technologii i doświadczeniu obu partnerów. W pierwszej fazie Panasonic wprowadzi nową serię wysokowydajnych i przyjaznych dla środowiska chłodziarek z pompą ciepła, w których zastosowano innowacyjną technologię odwracalnego chłodzenia Systemair. Nowe produkty są w pełni elastyczne i nadają się do wykorzystania w tworzeniu rozwiązań dla konkretnych projektów (w tym w sektorze komercyjnym), aby spełnić wszystkie wymagania klientów.

Systemair i Panasonic są również zaangażowane we wspólną pracę rozwojową nad technologią i funkcjami, które mają zostać włączone do produktów technologii chłodzenia i pomp ciepła. Celem współpracy jest stworzenie bardziej wydajnego, przyjaznego dla środowiska i ultranowoczesnego agregatu chłodniczego i pomp ciepła na rynek europejski. Współpraca będzie również wykorzystywać inteligentne usługi oparte na chmurze firm. Partnerzy będą dążyć do bezproblemowej integracji produktów wentylacyjnych Systemair z zaawansowanymi technologicznie pompami ciepła Panasonic dla nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, a także z technologią sterowania i integracją poszczególnych systemów.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017