OC Paroc w Polsce stawia na OZE

Firma OC Paroc, należąca do globalnej grupy Owens Corning, stawia kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Polski zakład firmy w Trzemesznie korzysta już z pieców zasilanych w całości energią ze źródeł odnawialnych, co pozwoliło ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 80%.
Aby zmniejszyć ślad węglowy produktów izolacyjnych wytwarzanych w Trzemesznie, największym zakładzie produkcyjnym OC Paroc w Europie, firma Owens Corning podpisała 10-letnią umowę VPPA na dostawy energii z farmy wiatrowej należącej do spółki Octopus Renewables.
Począwszy od 1 stycznia 2022 roku, pozyskiwana na mocy porozumienia energia pochodząca w całości ze źródeł odnawialnych zasila dwie najnowocześniejsze linie produkcyjne w fabryce. Infrastruktura oddana do użytku odpowiednio w 2008 i 2020 roku wyposażona została w piece elektryczne do wytapiania wełny kamiennej. Inwestycja oznacza nie tylko ograniczenie wykorzystania zasobów naturalnych, lecz także oszczędność emisji dwutlenku węgla do atmosfery na poziomie 80%.
Działanie wpisuje się w założenia dekarbonizacji operacji produkcyjnych Owens Corning w Europie, jak również w nadrzędne cele zrównoważonego rozwoju firmy. Do 2030 roku OC Paroc planuje całkowicie przejść na energię elektryczną pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.

Bezpłatna prenumerata