MK – Gepardem Biznesu 2017

Firma MK Systemy Kominowe, została wyróżniona tytułem Geparda Biznesu 2017 roku. Konkurs organizowany jest przez Instytut Europejskiego Biznesu od 12 lat.

Instytut Europejskiego Biznesu działa od 2005r. W tegorocznej edycji konkursu przebadano wyniki finansowe 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, a wyróżnione zostały te, których wartość rynkowa wzrosła o więcej niż 10%.

MK została wyróżniona nie tylko w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, ale również w X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017 oraz X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017. Firma z Żar znalazła się w grupie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w kraju.

Firma MK została założona przez Zbigniewa Karasia i Klausa Michaelisa w 1993 roku. Dziewiętnaście lat później dołączając do Isotip – Joncoux stała się częścią największej grupy producentów systemów kominowych w Europie.

W ofercie MK znajdują się systemy kominowe jedno-, dwu- i trójścienne, systemy do kotłów kondensacyjnych i agregatów oraz designerski system ZEN. Firma prowadzi także dział usług obróbki stali. Jako jedyna w branży kominowej wyspecjalizowała się też w obróbce stali ferrytycznej, wykorzystywanej z powodzeniem w wielu innych gałęziach przemysłu. Kominy ze stali ferrytycznej są sprzedawane od 2007 roku. Firma zatrudnia 227 pracowników.

Rok 2018 to także przeprowadzka do nowej siedziby, dzięki której firma kilkukrotnie zwiększyła powierzchnię produkcyjną i magazynową.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017