Nowa fabryka TECE

To już druga duża inwestycja niemieckiego koncernu w Polsce. TECE buduje kolejny zakład produkcyjny w Pęczu koło Strzelina (woj. dolnośląskie). Umowę o wartości prawie 29 mln zł podpisano pod koniec kwietnia. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest W.P.I.P.

Nowy kompleks budynków powstanie w sąsiedztwie istniejącej już w Pęczu fabryki TECE. Dzięki tej inwestycji powierzchnia produkcyjna podwoi swoją wielkość i zaspokoi systematycznie rosnący popyt na produkty niemieckiego koncernu. W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 11 500 m2 wraz z biurem (ok. 1000 m2) oraz drogami i infrastrukturą zewnętrzną (ok. 7500 m2). Nowa hala zostanie wykonana w konstrukcji stalowej, a budynki biurowo-socjalne w technologii mieszanej (żelbet i konstrukcja murowana). W nowym obiekcie będzie odbywać się produkcja i magazynowanie wytworzonych elementów.

Za realizację inwestycji w Pęczu odpowiedzialna jest firma W.P.I.P., która projektuje i buduje zakłady produkcyjne, magazyny oraz biurowce. Realizacja całego kompleksu będzie trwała 11 miesięcy. Planowany termin zakończenia prac to przełom I i II kwartału 2019 r.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017