Dobry Wzór 2017

Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku monitoruje polski rynek, wyszukując najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Wyróżniające się projekty zapraszane są do konkursu Dobry Wzór. Zgłoszenia konkursowe ocenia Komisja Ekspertów i wskazuje finalistów. W drugim etapie oceny dokonuje interdyscyplinarne jury, które wyłania zwycięzców. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 26 października br.

Produkty, które zakwalifikowały się do finału konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie Dobry Wzór 2017. Wystawa ta oceniana jest przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Będzie można ją oglądać od 27 października do 3 grudnia br. w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

W tegorocznej edycji aż 175 produktów i usług zostało zgłoszonych do konkursu Dobry Wzór 2017.

Wśród 114 finalistów znalazły się w kategorii Sfera Dom: także kocioł Buderus Logamax plus GB192i i panel do natrysków bezbrodzikowych Geberit Setaplano, w kategorii  Sfera Usług – aplikacja sterująca toaletami myjącymi Geberit AquaClean.

W kotle kondensacyjnym Buderus Logamax plus GB192i doceniono wyjątkowe, nowoczesne wzornictwo urządzenia, które wyznacza nowe trendy w branży grzewczej. Eleganckiego charakteru nadaje mu m.in. gładki, czysty, wytrzymały i odporny na uderzenia front ze szkła tytanowego. Komfortowy panel dotykowy wyświetlający komunikaty umożliwia intuicyjną i łatwą obsługę kotła. Urządzenie jest seryjnie przygotowane do montażu modułów umożliwiających współpracę z internetem. Dzięki temu użytkownik może sterować nim za pomocą tabletu lub smartfona. Zastosowana technika kondensacyjna pozwala na znaczne oszczędności eksploatacyjne, a technologia ALU plus zastosowana w wymienniku kotła, redukuje osadzanie zanieczyszczeń i pozostałości po spalaniu.

Panel Geberit Setaplano został wykonany z wysokiej jakości materiału mineralnego o ciepłej w dotyku i gładkiej jak jedwab powierzchni, łatwej do utrzymania w czystości. Wszystkie miejsca krytyczne w szczególności odpływ, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić wygodę przy czyszczeniu. W panelu do natrysków bezbrodzikowych Geberit Setaplano wiele elementów jest wstępnie zamontowanych w fabryce.

W uzupełnieniu do pilota i paneli ściennych Geberit oferuje teraz aplikację do zdalnej obsługi toalet myjących AquaClean. Za pomocą tej aplikacji można wprowadzić osobiste ustawienia takich funkcji, jak natężenie strumienia myjącego, pozycja dyszy myjącej, ruch oscylacyjny oraz ogrzewanie deski, wentylacja czy suszenie. Aplikacja ma jeszcze jedną istotną zaletę dla użytkownika końcowego – indywidualne ustawienia użytkownik może teraz zabrać ze sobą w podróż i korzystać z nich w prosty sposób w łazienkach hotelowych wyposażonych w toalety myjące.

W kategorii Strefa Domu finalistami są m.in.: grzejnik MANHATTAN (Instal-Projekt), ceramika sanitarna PLENDOUR (Cersanit), nawiewnik powietrza Ventair Integro (marka Ventair); toaleta myjąca IN-WASH® INSPIRA (Roca); brodzik kompozytowy HELIOS (Roca); toaleta myjąca CLEANET RIVA (Laufen); kolekcja paneli podtynkowych MULTIBOX (Deante); wanna akrylowa trapezowa FREE LINE WTL(P)/Free (Sanplast); parawan prysznicowy ALTUS PII/ALTIIa (Sanplast).

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017