RENEXPO® Poland 2017

W dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się już siódma edycja Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland.

Trzy dni targowe to jednocześnie trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane są istotne dla rynku OZE tematy. Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, wśród których oprócz fotowoltaiki znajdą się:  energia czerpana z biogazu, energetyka wodna, samochody elektryczne , magazynowanie energii, efektywność energetyczna.

Wstęp na Targi RENEXPO® Poland  2017 jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji online na stronie www.renexpo-warsaw.com w zakładce „Odwiedzający”.

Niezwykle interesująco zapowiada się konferencja „Fotowoltaika w Polsce – polska fotowoltaika u progu zmian”. Przedstawiciele Komisji Europejskiej i europejskiego stowarzyszenia branży solarnej – SolarPower Europe przedstawią podczas konferencji stan fotowoltaiki na świecie i kierunki jej rozwoju. Zostaną również omówione najważniejsze i najbardziej aktualne tematy dotyczące perspektywy rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce. Prelegenci duży nacisk położą na zagadnienia dotyczące jakości modułów fotowoltaicznych, od których w dużej mierze zależy uzysk energetyczny systemów  PV oraz ich  trwałość. Nie zabraknie również przedstawienia specyficznych problemów związanych z przepisami prawno-administracyjnymi, projektowaniem, instalowaniem, przyłączaniem do sieci oraz monitorowaniem i serwisem systemów PV o dużej mocy (elektrownie przemysłowe). Pojawi się także aktualny temat nowych możliwości finansowania fotowoltaiki oraz zagadnienie samokonsumpcji dla systemów instalowanych na dachach przedsiębiorstw i budynków wielorodzinnych. 

Na Forum PV zaś firmy uczestniczące w targach zaprezentują najnowsze dokonania i nowości technologiczne w dziedzinie fotowoltaiki.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017