Siemens: Inżynier/Inżynierka ds. Sprzedaży i Rozwoju Produktu

Do branży Smart Infrastructure, pion Building Products w firmie Siemens poszukujemy kandydatów na stanowisko Inżyniera / Inżynierki ds. Sprzedaży i Rozwoju Produktu (f/m/d) w obszarze systemów automatyki HVAC. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie techniczne, wsparcie działu sprzedaży oraz szkolenia dla klientów w zakresie automatyki instalacji ciepłowniczych oraz wentylacji i klimatyzacji.

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Wsparcie technicznie dla klientów – rozwiązania automatyki HVAC dla klientów OEM,
  • Prowadzenie szkoleń techniczno-handlowych dotyczących produktów, rozwiązań oraz narzędzi z w/w grup produktowych,
  • Prowadzenie prezentacji z zakresu obsługiwanych grup produktowych,
  • Przygotowanie materiałów technicznych w języku polskim,
  • Udział w spotkaniach, konferencjach, szkoleniach oraz targach branżowych,
  • Analiza rynku i potrzeb klientów.

Nasze wymagania

  • Minimum 4-5 lat doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,
  • Wykształcenie wyższe techniczne (automatyka, chłodnictwo i klimatyzacja, wentylacja, ogrzewnictwo, elektrotechnika),
  • Praktyczna znajomość rozwiązań HVAC,
  • Znajomość produktów oraz rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej będzie dodatkowym atutem,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej dobrym w mowie i piśmie (w tym języka technicznego),
  • Dobra znajomość pakietu MS Office,
  • Dobre umiejętności komunikacyjne, interpersonalne oraz łatwość w nawiązywaniu relacji,
  • Nastawienie na cel i umiejętność pracy pod presją wyników,
  • Samodzielność i inicjatywa w działaniu,
  • Umiejętność współpracy w grupie,
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B oraz gotowość do podróży służbowych na terenie całego kraju.

To oferujemy

  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w renomowanej, międzynarodowej organizacji,
  • Możliwości rozwoju zawodowego,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Pracę w trybie hybrydowym,
  • Bogaty pakiet benefitów dodatkowych (m.in.: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta Multisport, dodatkowe dni wolne od pracy, szeroki wachlarz szkoleń)… i wiele więcej!