Tadmar dołączył do 3W

Ważne połączenie na komplementarnych rynkach. Zarząd firmy 3W Dystrybucja Budowlana S.A. podpisał pod koniec października umowę przejęcia Tadmar Sp. z o.o. i tym samym, należąca wcześniej do Saint-Gobain spółka oficjalnie dołączyła do Grupy 3W. Zakup Tadmaru jest dla Grupy 3W jedenastą, zarazem największą akwizycją w historii. Tadmar istnieje na rynku od ponad 30 lat i należy do grupy czołowych dystrybutorów w branży instalacji grzewczych i sanitarnych. Przez niemal 24 lata należący do zachodnich koncernów, dzisiaj wraca w 100% w polskie ręce.

Tadmar to prawie półmiliardowy biznes 53 hurtowni instalacyjnych w całej Polsce, 2 centra dystrybucyjne, a także niemal 500 pracowników, doradców i specjalistów z dużym doświadczeniem branżowym. Po dołączeniu spółki TADMAR do 3W Grupa będzie zatrudniała 1300 pracowników w ponad 100 hurtowniach i marketach, a przewidywany skonsolidowany przychód w roku 2023 wyniesie ponad 2 miliardy złotych.
Grupa 3W, dzięki zakupowi Tadmaru, będzie miała najszerszy model biznesowy na rynku i będzie mogła kompleksowo obsłużyć inwestycje w zakresie materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz instalacji zewnętrznych i wewnętrznych.
Funkcję prezesa spółki Tadmar objęła Joanna Stelmasiak, pełniąca do tej pory stanowisko dyrektora handlowego 3W Dystrybucja Budowlana S.A. Pani Joanna posiada ponad 20 lat doświadczenia jako dyrektor sprzedaży, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. rozwoju w przemyśle, sprzedaży B2B w międzynarodowych koncernach działających w produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych i instalacyjnych oraz w sektorze chemicznym.

3W – historia rozwoju i AKWIZYCJI

Grupa 3W działająca poprzez sieć 54 hurtowni i marketów budowlanych jest największym dostawcą profesjonalnych systemów dla budownictwa w segmencie B2B. W ciągu zaledwie 13 lat działalności firma stała się liderem na rynku ociepleń budynków oraz dostawcą systemów suchej zabudowy wnętrz i sufitów podwieszanych.
Historia 3W rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy to otwarte zostały pierwsze dwa oddziały 3W: w Rudzie Śląskiej i w Zawierciu.
Strategia rozwoju 3W w dużej mierze oparta jest na akwizycjach. W niespełna 4 lata od założenia firmy, w Polsce działało już 17 stworzonych od podstaw placówek 3W, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Krokiem milowym w rozwoju firmy okazało się przejęcie 13 grudnia 2013 r. od francuskiego koncernu Saint-Gobain sieci hurtowni budowlanych działających pod marką Raab Karcher. Kilka miesięcy później podjęto decyzję o przejęciu aktywów hurtowni z glazurą i ceramiką łazienkową CORTINA.
W 2016 r. zawarto kolejne porozumienie, tym razem dotyczące przejęcia większościowego pakietu udziałów Nero Izolacja Sp. z o.o. Było to, pierwsze w 3W przejecie spółki, a nie jak dotychczas – jej aktywów. Dziś 3W Izolacje Techniczne są jednym z czołowych dostawców systemów HVAC.
Kolejną przeprowadzoną akwizycją było przejęcie w 2018 r. spółki FHU Chemia Gdańsk, obecnie Chemia Sp. z o.o., zatrudniającej ponad 100 pracowników. W 2020 roku do Grupy 3W dołączyły markety budowlane 3W Platforma Budowlana, oferujące klientowi asortyment bezpośrednio z półki. Od tego momentu Grupa 3W konsekwentnie wprowadza na rynek nowatorski hybrydowy model sprzedaży, łączący w jednym miejscu zalety dużej hurtowni i marketu budowlanego. Obecnie nowo tworzone Centrum Budownictwa funkcjonuje w pięciu lokalizacjach: trzech w Warszawie, w Poznaniu oraz na Śląsku.
Źródło: 3W Dystrybucja Budowlana S.A.
Więcej informacji: https://www.3wdb.pl

3W Dystrybucja Budowlana działa głównie na rynku b2b. Firma zaopatruje inwestycje budowlane oraz firmy wykonawcze, a także hurtownie budowlane na terenie całego kraju. Wyspecjalizowała się w dystrybucji chemii budowlanej, izolacji termicznych, systemach suchej zabudowy wnętrz, sufitach podwieszanych oraz hydroizolacjach. Działalność 3W DB to dziś biznes wagi ciężkiej: każdego dnia firma dystrybuuje ponad 200 tirów materiałów budowlanych i wystawia 1000 faktur. Jest też partnerem biznesowym największych krajowych i europejskich producentów materiałów budowlanych.

Bezpłatna prenumerata