Anna Cupriak nowym dyrektorem zarządzającym Uponor w Polsce

Na stanowisko dyrektora zarządzającego i członka zarządu Uponor Sp. z o.o. została powołana Anna Cupriak. Nową rolę w firmie obejmie od maja br.
Anna Cupriak jest związana z firmą Uponor od 2017 roku. Dotychczas pełniła rolę kontrolera biznesowego, a jej profesjonalizm i zaangażowanie przełożyły się na imponujące wyniki. Wcześniej, przez 10 lat pracowała dla spółki z branży energetycznej, gdzie obejmowała funkcje finansowo-controllingowe, odpowiadając za wsparcie rozwoju biznesu.
Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw), jak również prestiżowego Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) – największej na świecie organizacji odpowiadającej za rozwój profesjonalistów z zakresu rachunkowości zarządczej. Uzyskała tam tytuły CGMA (Chartered Global Management Accountant) oraz ACMA (Associate of CIMA).
Swoim współpracownikom dała się poznać jako profesjonalna i konkretna osoba. – Kluczem do sukcesu jest otwarty umysł i inicjatywa. Wierzę, że dzięki nim można osiągać wspaniałe rzeczy. Nie tylko w biznesie – mówi Anna Cupriak.
Nowa dyrektor zarządzająca zastąpi Jacka A. Dobrowolskiego, który w kwietniu został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu Europy Wschodniej (VP Sales & Marketing East Europe). Oba awanse to element zmian organizacyjnych – zarówno w strukturach europejskich, jak i lokalnych. Ich celem jest umocnienie pozycji Uponor na rynku oraz jeszcze bardziej efektywna współpraca z partnerami.
Źródło: Uponor

Bezpłatna prenumerata