Unical już 10 lat w Polsce

Tak świętowano jubileusz

10-lecie istnienia polskiego oddziału koncernu Unical obchodzone było bardzo uroczyście podczas imprezy jubileuszowej zorganizowanej  w Piekarach Śląskich pod koniec marca 2018. Była to doskonała okazja,  by podsumować osiągnięcia rynkowe  i podziękować klientom za lata rzetelnej pracy i owocną współpracę z firmą.

Włoskie korzenie firmy Unical

Unical to firma założona na samym początku lat 70., od zawsze związana z branżą grzewczą i… od zawsze związana z rodziną Jahier, której przez lata głową i zarazem głównym inspiratorem wszelkich przemian, także technologicznych, był inż. Giovanni Jahier (konstruktor, sportowiec, artysta). Dziś firma pozostaje ciągle w rękach rodziny, co gwarantuje familijną atmosferę, ale też stabilność i rozsądne inwestowanie. Zmiana pokoleniowa zaowocowała z kolei wprowadzeniem firmy w nowoczesność, z nowym modelem zarządzania, postawieniem na najwyższe standardy technologiczne linii produkcyjnych i produkcję urządzeń o modnym designie.

Pierwszymi urządzeniami produkowanymi przez Unical były kotły na paliwa stałe, głównie drewno.  W trakcie przemian dziejowych zmianie uległ zarówno zakres, jak i rodzaj wytwarzanych urządzeń grzewczych. Były więc w historii firmy i kotły wielopaliwowe, jak GSB czy GST, i kotły pirolityczne GASOGEN (na tamten czas – pierwsze w Europie), i wreszcie szeroka gama kotłów gazowych. Dziś sztandarowym produktem Unical jest właśnie kocioł gazowy, a jednym z najpopularniejszych jest Modulex i Modulex Ext, często utożsamiany wprost z nazwą marki Unical.
Wśród najnowszych zaś rozwiązań są m.in. wiszące kotły kondensacyjne OSA ze szklanymi frontami  w różnych kolorach, za które firma otrzymała w 2017 roku prestiżową nagrodę Red Dot Award. W ofercie znajdziemy też produkty z sektora OZE, jak systemy solarne, pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne  i kotły na biomasę, którym firma jest wierna od samego początku.

Największe fabryki Unical znajdują się oczywiście we Włoszech w Caorso (PC) oraz Carbonara PO (MN).  To właśnie tam osiągnięto najwyższy poziom produkcji dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji  i robotyzacji lini produkcyjnej.
W Caorso produkowane są kotły wiszące oraz stojące, zarówno atmosferyczne, jak i z palnikiem premiksowym o mocy od 12 do 900 kW. Fabryka w Carbonara specjalizuje się w produkcji kotłów stojących gazowych, opalanych drewnem oraz stalowych, przeznaczonych do współpracy z palnikami zarówno gazowymi, jak i olejowymi. Moc tych kotłów waha się od 11 do 4000 kW.

Śmiało można powiedzieć, że Unical to dziś firma międzynarodowa. Obecna jest nie tylko w Europie (Włochy, Francja, Polska…), ale również posiada certyfikaty i dopuszczenia obowiązujące na rynku amerykańskim, kanadyjskim gdzie również sprzedaje swoje urządzenia. Unical posiada swoje przedstawicielstwo w Pekinie, ale również mocną pozycją na rynkach Bliskiego Wschodu w realizacjach kotłowni średniej i dużej mocy.

Unical Polska

Oficjalne odział Unical Polska powołany został w 2007 roku. Dziś polski zespół to specjaliści najwyższej klasy w zakresie sprzedaży oraz doradztwa technicznego.
Dyrektorem firmy jest Adam Marek i on to w imieniu Unical Polska poprowadził oficjalną część jubileuszu w Piekarach Śląskich.

10 lat to spory okres czasu i przyznać trzeba, że Unical dobrze go w Polsce wykorzystał. Świadczą  o tym prestiżowe realizacje, jak chociażby kotłownie ogrzewające Sanktuarium św. Franciszka we Wrocławiu (MODULEX EXT 550 kW), czy biurowce DOOSAN  w Rybniku (MODULEX EXT 150; 440; 550 kW) i Jelux w Mikołowie (MODULEX EXT 550 kW). 10 lat oznacza także sporo kotłów sprzedanych i pracujących w najróżniejszych obiektach: salonach, obiektach przemysłowych, czy domach jednorodzinnych  w całej Polsce, a to jest możliwe tylko dzięki firmom współpracującym na polu projektowym, handlowym, wykonawczym.

 

Było i jest więc za co i komu dziękować.
Wyróżnienia specjalne za innowacyjność w projektach otrzymały firmy: BN INSTAL, ICS.
Wyróżnienia specjalne za zaangażowanie w zakresie budowy serwisu otrzymały firmy NSK oraz INSTAL- -SANT.
Wyróżnienia specjalne PARTNER ROKU 2017: JAR-POL,  B&B, NOWOTECH, KRYMAR, NOMAR.
Wyróżnienia specjalne lider sprzedaży 10-lecia: CIEPŁOTECHNIKA, TECHMET BIS, GAZ SERWIS, PUH SOSIŃSKI.
Za osiągnięcia sprzedażowe w różnych grupach towarowych zostały wręczone nagrody specjalne  w postaci wyjazdu szkoleniowego do Grecji.

Bezpłatna prenumerata