Rozdzielacze poliamidowe ProCalida

Innowacyjne rozwiązanie do instalacji grzewczych

Rozdzielacz ProCalida

AFRISO Polska przyzwyczaiło już polski rynek instalacyjny do częstego wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w technice grzewczej z wykorzystaniem bardzo nowoczesnych technologii. Rozwiązania te mogły się wydawać na początku dosyć ryzykowne. Jednak z upływem czasu, instalatorzy przekonywali się do ich niezawodności i nabierali zaufania do nowych produktów. Producent jest więc pewny, że tak będzie również z nowymi rozdzielaczami poliamidowymi ProCalida produkowanymi przez firmę AFRISO, z wykorzystaniem ponad 30-letnich doświadczeń w produkcji rozdzielaczy z tworzyw sztucznych.

Poliamid – nietypowy materiał rozdzielaczy
Rozdzielacze ProCalida produkowane są z poliamidu zapewniającego odporność mechaniczną i wykluczającego procesy korozji. Urządzenia mogą pracować z maksymalną temperaturą 60°C pod ciśnieniem 6 bar lub 90°C pod ciśnieniem 3 bary. Rozdzielacze ProCalida w wersji standardowej wyposażone są w zawory do napełniania instalacji, termometry, automatyczne odpowietrzniki, zawory termostatyczne, zawory regulacyjne z przepływomierzami i uchwyty montażowe. Istnieje możliwość doposażenia systemu w siłowniki termoelektryczne oraz by-pass z zaworem upustowym różnicy ciśnień.

Modułowa budowa
Rozdzielacze ProCalida charakteryzuje bardzo praktyczna modułowa konstrukcja. Pozwala ona instalatorowi (nawet przy bardzo częstych zmianach koncepcji inwestora) doposażenie układu w dodatkowe obiegi grzewcze w bardzo prosty sposób. Dołączanie kolejnych modułów jest łatwe i nie wymaga użycia narzędzi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kompletny rozdzielacz dla 12 obiegów grzewczych waży niewiele ponad 2 kilogramy.
Modułowość rozdzielaczy ProCalida ma też duże znaczenie w wypadku stosowania nowoczesnej strategii magazynowej – nie grozi zaleganie nietypowych rozmiarów rozdzielaczy – zawsze można je przezbroić do tych najpopularniejszych, na które jest zbyt.
Cena omawianych rozdzielaczy nie odbiega od cen popularnych rozdzielaczy mosiężnych, co czyni je bardzo atrakcyjnymi, zważywszy na ich uniwersalność i jakość.

AFRISO Polska – o firmie

Dostawca armatury grzewczej, regulacyjnej i zabezpieczającej oraz urządzeń pomiarowych BLUE LINE, przeznaczonych dla firm serwisowych i instalatorów. Reprezentujemy w Polsce interesy grupy AFRISO – producenta niezawodnych komponentów przyjaznych instalacji. Nasze urządzenia znajdują zastosowanie w każdym budynku mieszkalnym i biurowym, w stacjach paliw, a także w przemyśle.

ProCalida z by-passem

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017