Poznaj miejsca, w których pracują kotły Brötje

Brötje od ponad 90 lat łączy indywidualnie dobrane systemy grzewcze z rosnącym zapotrzebowaniem na wygodę. Poniższy materiał prezentuje najciekawsze spośród licznych inwestycji zrealizowanych przy wykorzystaniu produktów firmy Brötje. Pierwsza część artykułu prezentuje obiekty z województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego.

EcoTherm Plus WGB

Gazowe wiszące kotły kondensacyjne EcoTherm Plus znajdują szerokie zastosowanie do ogrzewania wszelkiego rodzaju obiektów. Dzięki wymiennikowi o dużej powierzchni i inteligentnemu systemowi sterowania kotły Brötje uzyskują bardzo wysoką sprawność użytkową: do 109% w trybie c.o. Seria EcoTherm Plus WGB wyposażona jest w technologię Multilevel. Założeniem tej technologii jest produkcja urządzeń wg tej samej zasady, z podobnych elementów, z tą samą automatyką pogodową ISR-Plus, co maksymalnie ułatwia dobór, montaż i użytkowanie kotłów.

Kotłownie kaskadowe pracujące w oparciu o kotły EcoTherm Plus charakteryzują się płynną regulacją mocy i jej głębokim zakresem modulacji. Dodatkową zaletą jest możliwość wyłączenia jednego z kotłów, np. na okresowy przegląd, bez potrzeby zatrzymywania całej kotłowni. Automatyka pogodowa ISR-Plus, w kotłach EcoTherm Plus WGB E 50-110 kW ma zintegrowany regulator kaskadowy. Obsługuje on do 16 kotłów, umożliwiając uzyskanie do 1760 kW mocy.

LogoBloc L

Kotły niskotemperaturowe LogoBloc Ldo pracy z płynnie obniżaną temperaturą wody grzewczej do wartości minimalnej 38°C (olej) lub 48°C (gaz) i funkcją całkowitego wyłączenia przy braku zapotrzebowania na ciepło. Do szczególnych zalet kotłów LogoBloc zalicza się opracowana przez firmę BRÖTJE zasada przepływu wody w kotle, dla której przyjęto nazwę Thermomix. To chronione prawem patentowym rozwiązanie polega na tym, że zimna woda powracająca do kotła jest lekko podgrzewana przed doprowadzeniem do tego miejsca w kotle, w którym temperatura spalin jest najwyższa, czyli do jego przedniej górnej części. Ta tzw. sucha eksploatacja w niskiej temperaturze zapobiega tworzeniu się skroplin w komorze spalania i dzięki temu wydatnie wydłuża trwałość eksploatacyjną kotła.

EuroCondens SGB

Gazowe kotły kondensacyjne serii EuroCondens SGB 125 do 300 są stosowane jako źródła ciepła do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody. Aby można było w pełni wykorzystać wysoką sprawność kotłów kondensacyjnych należy je eksploatować przy niskiej temperaturze wody grzewczej. Idealne warunki stwarzają systemy niskotemperaturowe z układem temperatur obliczeniowych 40/30°C. W takich warunkach kocioł SGB osiąga sprawność znormalizowaną 109,7%.

W związku z tym, że palnik pracuje w trybie modulacyjnym, a regulacja pracy kotła odbywa się w zależności od warunków pogodowych (temperatury zewnętrznej), kocioł kondensacyjny SGB uzyskuje wyraźnie wyższą sprawność w porównaniu do kotłów niskotemperaturowych, niezależnie od rodzaju instalacji grzewczej czy też układu temperatury. W bezpośrednim porównaniu, oszczędności paliwa od 10 do 15% są jak najbardziej realne, przynosząc odpowiednie obniżenie kosztów ogrzewania.

 

Bezpłatna prenumerata