Multiplex Trio E – profesura wśród armatury wannowej

Moduł obsługi Multiplex Trio E zamontowany na ścianie

Viega rozwija koncepcję elektronicznie sterowanej armatury, wprowadzając nowy moduł obsługi przystosowany do montażu ściennego. Mutiplex Trio E zapewnia nowy komfort użytkowania – wanna automatycznie napełniana jest do pożądanego poziomu wodą o ustalonej wcześniej temperaturze. Produkt był nominowany do Niemieckiej Nagrody Designu, otrzymując również wyróżnienie DesignPlus za nowatorskie wzornictwo.

Dzięki nowej wersji Multiplex Trio E moduł obsługi może być zainstalowany zarówno na rancie wanny, jak i w dowolnym miejscu na ścianie. W tym drugim przypadku cały mechanizm ukryty jest pod powierzchnią płytek. Widoczny pozostaje jedynie obracany moduł. Umożliwia to specjalny zestaw, dzięki któremu instalator łatwo zamontuje armaturę.
Obsługa Multiplex Trio E polega na napełnianiu wanny do określonego poziomu i regulacji temperatury za pomocą przycisku. Armatura zapamiętuje też ustawienia i pozwala na wywoływanie ich w dowolnym momencie. Kiedy pożądany poziom wody zostaje osiągnięty, następuje automatyczne odcięcie dopływu. Tym samym nie trzeba pilnować wanny podczas jej napełniania.
Multipletx Trio E zachowuje w pamięci „ulubione ustawienia” trzech różnych użytkowników. Wokół modułu obsługi umieszczony jest wąski pasek świetlny, którego kolor w zależności od temperatury zmienia się z niebieskiego na czerwony, a intensywność barwy sygnalizuje natężenie przepływu wody.

 

Ukryte gniazdko zestawu osadza się w ścianie tak, jak kontakt elektryczny. Do podłączenia z mikserem służy kabel umieszczony w pustej rurce

Prosta instalacja

Zestaw do montażu modułu obsługi na ścianie składa się z gniazdka, elementu uszczelniającego, kołnierza zakrywającego i materiału mocującego. Gniazdko osadza-ne jest w ścianie tak, jak kontakt elektryczny. Przewód w pustej rurce zapewnia po-
łączenie pomiędzy mieszaczem umieszczonym pod dnem wanny a modułem obsługi. Standardowa odległość wynosi trzy metry, ale specjalny kabel przedłużający pozwala na zwiększenie jej do sześciu metrów. Połączenie z dopływami ciepłej i zimnej wody oraz z kompletem odpływowo-przelewowym i słuchawką prysznicową umożliwiają elastyczne węże przyłączeniowe.

Gwarancja szczelności

Szczelność zamontowanego w ścianie gniazdka gwarantuje dołączony do zestawu element uszczelniający. Wkłada się go w ścianę zanim zostanie ona pokryta płytkami, uszczelnia i osadza w kleju do glazury. Zaślepka ochronna natomiast zapobiega zanieczyszczeniu instalacji przez pył.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017