Multiblock T-RTL – zestaw do szybkiego podłączenia grzejnika i podłogówki

Od roku w ofercie Oventrop

Od początku roku 2013 w programie dostaw Oventrop dostępna jest armatura do równoległego podłączenia grzejnika i pętli ogrzewania podłogowego o nazwie własnej Multiblock T-RTL.

Grzejnik i pętla ogrzewania na jednym obiegu

Produkt ten przeznaczony jest do stosowania w instalacjach grzewczych 2-rurowych napełnionych czynnikiem nieagresywnym (wodą lub mieszaniną wodno-glikolową) i jest kombinacją trzech zaworów:
- zasilającego termostatycznego z nastawą wstępną,
- odcinającego powrotnego,
- ogranicznika temperatury powrotu RTL.

 

Zintegrowana nastawa wstępna umożliwia zdławienie natężenia przepływu przez grzejnik w warunkach obliczeniowych do wartości zaprojektowanej.
Wyposażenie armatury w termostat grzejnikowy pozwoli na sprawną regulację temperatury w pomieszczeniu (lub całkowite odcięcie grzejnika od instalacji).
Zintegrowany ogranicznik temperatury powrotu RTL utrzymuje odpowiednią temperaturę czynnika w  pętli ogrzewania płaszczyznowego. Zakres regulacji temperatury powrotu z pętli wynosi od 10 do 40°C i pozwala obsłużyć  jedną pętlę takiego ogrzewania. Funkcje regulacji temperatury pomieszczenia na termostacie grzejnikowym  oraz ograniczenia temperatury czynnika w pętli podłogowej są rozdzielone i ich działanie jest niezależne.
Program dostaw oprócz przyłącza Multiblock T-RTL (w wykonaniach prostym lub kątowym) zawiera również odpowiednie maskownice  dekoracyjne. Pozwalają one dopasować wygląd armatury do wystroju wnętrza łazienki. Maskownice dostępne są w dwóch wykonaniach – polakierowane na biało lub chromowane.

Pełna rodzina Multiblock – przyłącza grzejnikowe do instalacji 2- lub 1-rurowych

Armatura  Multiblock to praktyczna kombinacja zaworu termostatycznego i podwójnego przyłącza grzejnikowego znajdująca zastosowanie na zasilaniu i powrocie grzejnika (Multiblock T/TF), względnie do równoległego podłączenia grzejnika i pętli ogrzewania płaszczyznowego jak to opisano powyżej (Multiblock T-RTL).

Kierunek przepływu (ale tylko w przypadku Multiblock T/TF) nie ma wpływu na pracę armatury  i w związku z tym istnieje możliwość dowolnego podłączenia zasilania i powrotu. W przypadku zastosowania armatury „Multiblock T” o figurze prostej lub przyłącza Multiblock TF termostat może być montowany po prawej lub lewej stronie przyłącza.
Armatura z mosiądzu, niklowana.  Stosowana do grzejników z króćcami z gwintem zewnętrznym 3/4″ lub z gwintem wewnętrznym 1/2″.

Króćce miękko uszczelniane o rozstawie 50 mm. Po nałożeniu maskownicy dekoracyjnej armatura komponuje się wizualnie z nowoczesnymi grzejnikami łazienkowymi.  Maskownica może być w lakierowana na biało, względnie chromowana lub metalizowana w kolorze inox.

Wykonania:
– Multiblock  T – figura kątowa lub prosta
– Multiblock TF – ze zmiennym kątem podłączenia
– Multiblock T-RTL” – z funkcja ograniczania temperatury powrotu w dodatkowej pętli w podłodze

Zalety przyłączy „Multiblock”:

– możliwość  łączenia z rurami dowolnego rodzaju
– zastosowanie armatury w funkcji zaworu termostatycznego z nastawą wstępną; możliwość odcięcia, opróżniania i napełniania,
– dowolna orientacja zasilania i powrotu,
– zastosowanie w instalacji 2-rurowej,
– możliwość przestawienia trybu pracy z 2- na 1-rurowy,
– pewność szczelności dzięki zastosowaniu  uszczelnienia miękkiego,
– maskownice dekoracyjne w kolorze białym, chromowanym lub inox.

 

 


 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017