Centrale wentylacyjne VRL-C do szkół, przedszkoli, restauracji i biur

Wentylacja zdecentralizowana z rekuperacją ciepła od STIEBEL ELTRON

Regularna wymiana powietrza w pomieszczeniach jest niezwykle istotna. W dobie pandemii COVID-19 nabrało to jeszcze większego znaczenia. Wszyscy zastanawiają się, jak zapobiec rozprzestrzenianiu aerozoli szczególnie w miejscach, w których skupia się spora liczba ludzi (szkoły, przedszkola, biura czy restauracje). Rozwiązaniem problemu jest kontrolowana wentylacja, która niezawodnie, wydajnie i wygodnie zapewnia świeże i zdrowe powietrze w danym pomieszczeniu. Systemy wentylują automatycznie i znacznie zmniejszają stężenie aerozoli, pyłków i wirusów, a tym samym ryzyko infekcji.

Wydajna wentylacja w szkole

Stała i regularna wymiana powietrza stała się ważnym tematem w czasach pandemii. To, co było prostym lekarstwem na aerozole skażone wirusami latem, staje się problemem w zimnych porach roku. Cenne ciepło wywiewane jest przez okno, niska temperatura w pomieszczeniach zwiększa podatność uczniów na infekcje. Mimo to szkołom zaleca się wentylację podczas 45-minutowej lekcji w celu zapewnienia higieny powietrza w pomieszczeniach.
STIEBEL ELTRON poleca: VRL-C dla zapewnienia lepszej jakości powietrza. Niewielki nakład pracy przy instalacji zdecentralizowanej wentylacji, gwarantuje zdrowe powietrze w szkolnych klasach.

System wentylacji decentralnej VRL-C montowany jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebny, czyli bezpośrednio w klasie. Czas instalacji jest zwykle niewielki, dlatego można go szybko wdrożyć. W ten sposób poszczególne urządzenia niezależnie zapewniają optymalną wentylację całej sali lekcyjnej: zużyte powietrze wyrzucane jest na zewnątrz, świeże i zdrowe powietrze zostaje w środku.

Centrala wentylacyjna VRL-C pracuje ze świeżym powietrzem zewnętrznym. Zdecentralizowany system wentylacji z odzyskiem ciepła jest szczególnie energooszczędny. Odzyskuje do 92% energii cieplnej z powietrza wywiewanego, która w przeciwnym razie zostałaby utracona przez okna podczas wietrzenia pomieszczenia. Następnie przekazuje tę energię cieplną do świeżego powietrza nawiewanego. Oznacza to, że zimą zachowane zostaje ciepło w klasie. Powietrze zużyte, zanieczyszczone wirusami jest odprowadzane na zewnątrz jako powietrze wywiewane. Stosowanie systemu wentylacji oraz, co ważne, zwiększoną koncentracją CO2 jest nieszkodliwe w porównaniu z urządzeniami recyrkulacyjnymi. Rezultat: świeże i zdrowe powietrze oraz komfortowa temperatura w klasie.

Parametry techniczne central wentylacyjnych VRL-C

Centrale wentylacyjne VRL-C oferowane są w różnych wielkościach i różnych wariantach.
• Strumień przepływu powietrza nawet do 870 m³/h
• Wysoki poziom odzysku ciepła do 92% dzięki krzyżowo-przeciwprądowemu wymiennikowi ciepła

Specjalne systemy filtrów zapewniające higienę powietrza w pomieszczeniach:
• Klasa filtra powietrza doprowadzanego ePM1 ≥ 50% (F7)
• Klasa filtra powietrza zużytego ePM 10 > 50% (M5)

Przejdź  Więcej o VRL-C

W wersji do wentylacji kilku pomieszczeń

Centrale wentylacyjne są także dostępne z przyłączem kanałowym do wentylacji kilku pomieszczeń biurowych. Do wyboru są łącznie trzy rozmiary urządzeń, optymalne rozwiązanie dla każdego projektu. Nowo zamontowana wentylacja sprawia, że atmosfera w sensie fizycznym jest także wolna od wirusów i innych zanieczyszczeń.

Ochrona pracowników w biurze czy klientów restauracji

VRL-C to jednostka wentylacyjna dedykowana także do modernizowanych obiektów, świetnie sprawdza się również w restauracjach, kawiarniach i biurach. Usuwa zapachy i stęchłe, a zapewnia świeże powietrze. Przy natężeniu przepływu powietrza aż do 870 m³/h niezawodnie gwarantuje wymianę powietrza nawet w dużych salach/lokalach, znacznie zmniejsza stężenie powietrza zanieczyszczonego wirusami, a tym samym ryzyko infekcji i zachorowania na COVID-19. Rozwiązania wentylacyjne Stiebel Eltron zapewniają przyjemny klimat i komfortową temperaturę w miejscu pracy czy w lokalu, co znacząco wpływa na dobre samopoczucie, zwiększa wydajność oraz miłą atmosferę.

Stiebel Eltron udziela wsparcia na każdym etapie, zarówno podczas wyboru/projektu wentylacji decentralnej VRL-C, a także montażu VRL-C. Dowiedz się więcej na www.stiebel-eltron.pl i odkryj indywidualne rozwiązanie wentylacji na potrzeby szkoły, pojedynczej klasy, restauracji, kawiarni i wielu innych.

Bezpłatna prenumerata