Sposób na zoptymalizowanie instalacji hydraulicznej i oszczędności

– rozwiązanie HyPerformance od IMI Hydronic

Budynki zużywają 40% energii na świecie, a systemy HVAC odpowiadają za 50% tego zużycia. Firma IMI Hydronic zdecydowała, że nie można już dłużej ignorować efektywności energetycznej budynków i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów z rozwiązaniem HyPerformance, które polega na kompleksowym wsparciu firmy IMI Hydronic w procesie optymalizacji systemu hydraulicznego danego budynku. Usługa skierowana jest zarówno do zarządców/służb technicznych odpowiadających za pracę instalacji grzewczych czy chłodniczych obiektu, ale też do konsultantów czy audytorów. Dzięki HyPerformance można osiągnąć nawet do 50% oszczędności energii. Najlepsi specjaliści firmy doradzą, dobiorą urządzenia lub zmodernizują pracujące, przeprowadzą przez proces optymalizacji, pomogą w montażu i uruchomieniu urządzeń, a następnie monitoringu zużycia energii.

Analizujemy i wdrażamy zmiany, a Ty czerpiesz z tego korzyści

Rozwiązanie HyPerformance ma na celu pomóc w oszczędzaniu energii. Zespół ekspertów IMI Hydronic będzie współpracował z Tobą i innymi zaangażowanymi stronami, aby zrozumieć wyzwania związane z systemem, przeprowadzić dokładną ocenę systemu HVAC, a następnie zaproponować opłacalne działania remontowe lub optymalizacyjne. Przez cały proces wdrażania firma zapewnia pełne wsparcie.
Dedykowany Inżynier Sprzedaży zapewnia sprawny przebieg prac i w razie potrzeby kooperuje z naszym Centrum Wsparcia Inżynieryjnego. Zespół wykorzystuje zgromadzoną wiedzę i doświadczenie w celu zidentyfikowania potencjalnych oszczędności.
Centrum Wsparcia Inżynieryjnego IMI Hydronic składa się z zespołu dwudziestu wewnętrznych ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach HVAC (równoważenie, sterowanie, stabilizacja ciśnienia, jakość wody oraz regulacja termostatyczna). Kompleksowe podejście, oparte na doświadczeniu i wiedzy technicznej, a także indywidualnej współpracy, z sukcesem pomogło wielu klientom zmniejszyć zużycie energii nawet o 50%.

HyPerformance w praktyce

Konsultacje i analiza → Skontaktuj się z Inżynierem Sprzedaży IMI Hydronic, aby omówić Twoje wyzwania.

Pomiary i gromadzenie danych → Zbierz kluczowe dane systemowe, z pomocą pracowników IMI Hydronic lub we współpracy z jej partnerami.

Podsumowanie i rekomendacje → Otrzymasz rekomendacje dostosowane do Twojej instalacji (oceniając całościowo sprawność Twojego systemu HVAC).

Wdrożenie i monitorowanie → Instalacja i uruchomienie zalecanych działań z pomocą ekspertów HVAC. Monitorowanie sprawności i zużycia energii.

Jak to działa?

Do każdego projektu firma podchodzi indywidualnie, dostosowując się do potrzeb i wymagań klienta. Ocenia wyzwania systemowe, definiuje zakres prac i ocenia wydajność systemu HVAC od źródła do odbiornika. Na podstawie ustaleń przedstawia opłacalne zalecenia dotyczące modernizacji lub optymalizacji. W trakcie całego procesu wspiera inwestora w zakresie instalacji i uruchomienia, zapewniając mu kompleksowe wsparcie od doświadczonych specjalistów.

Dlaczego warto poprawić wydajność budynku?

Aktualny stan naszej planety wymaga natychmiastowych działań. Zużycie energii przekracza zrównoważone poziomy, dlatego ważne jest, abyśmy wspólnie dokonali zmian. Podczas gdy opracowywane są nowe technologie energetyczne i rozwiązania w zakresie magazynowania energii, najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie naszego śladu energetycznego jest ograniczenie istniejącego zużycia lub optymalizacja wykorzystania energii.
Wraz z rosnącym udziałem systemów HVAC w globalnym zużyciu energii, wydajność budynków jest obecnie przedmiotem wzmożonej kontroli. Rządy wdrażają programy finansowe i bardziej rygorystyczne przepisy, aby zmusić właścicieli budynków do poprawy efektywności energetycznej. W marcu 2023 r. Parlament Europejski przyjął nową dyrektywę w sprawie ochrony klimatu, która nakazuje właścicielom nieruchomości renowację energochłonnych domów w przeciwnym razie grozi karami przy ich sprzedaży lub wynajmie.
Ruch ten napędza zauważalną zmianę na rynku nieruchomości, a najemcy coraz częściej preferują przestrzenie z zielonymi certyfikatami, podczas gdy inwestorzy wykazują rosnące zainteresowanie firmami o silnym profilu ESG. Wraz ze wzrostem kosztów energii, zwiększenie sprawności budynku w celu oszczędności energii stało się nadrzędną kwestią dla właścicieli nieruchomości i deweloperów.

Dlaczego warto wybrać IMI Hydronic Engineering?

„Oszczędzanie energii to nasza pasja” – to jedno z motto firmy.
Dzięki trzystu latom połączonej wiedzy w trzech kluczowych obszarach HVAC, IMI Hydronic jest ekspertem w dziedzinie systemów hydraulicznych. Oznacza to, że nie skupia się tylko na produktach; myśli o rozwiązaniach, które uwzględniają pełne podejście systemowe do projektowania i optymalizacji, zapewniając optymalną współpracę wszystkich aspektów w celu zapewnienia efektywności energetycznej wraz z pożądanym poziomem komfortu i trwałości systemu.
Ta specjalistyczna wiedza w połączeniu z holistycznym podejściem do problemu sprawia, że firma jest idealnym partnerem w projektach renowacji i modernizacji, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem budynku, konsultantem HVAC czy audytorem energetycznym.
„Umożliwienie systemom HVAC jak najwydajniejszego działania jest częścią naszego DNA, więc pozwól nam wykorzystać naszą wiedzę i pasję, aby połączyć kropki i pomóc Ci osiągnąć cele w zakresie oszczędności energii” – jak firma sama mówi o sobie.

Przejdź  Więcej o HyPerformance

Projekty HyPerformance – jak pomogliśmy innym

W centrum handlowym
Centrum handlowe z dwiema oddzielnymi instalacjami wody lodowej, odpowiedzialnymi za klimatyzację całego budynku, wykazywało szereg nieprawidłowości, które powodowały straty termiczne i wysokie rachunki za energię elektryczną w wysokości ponad 1 miliona dolarów. Wykonawca Pordeus Serviços de Manutenção LTDA współpracował z zespołem IMI Hydronic Engineering w Brazylii w celu przebudowy systemu wody lodowej, co pomogło osiągnąć 67% redukcji zużycia energii elektrycznej.
Czytaj więcej

Na uniwersytecie
Wydział Biologii Uniwersytetu York chciał poprawić wydajność swojego systemu chłodzenia, który w miesiącach letnich nie był w stanie sprostać wymaganiom temperaturowym pomieszczeń laboratoryjnych. Fachowe wsparcie w zakresie uruchomienia ze strony zespołu IMI Hydronic Engineering w Wielkiej Brytanii pomogło osiągnąć optymalną wydajność systemu i lepszą efektywność energetyczną bez konieczności wymiany drogich elementów instalacji.
Czytaj więcej

W instytucie badawczym
Instalacja wody lodowej w Instytucie Badawczym IT była ofiarą syndromu niskiej różnicy temperatury zasilania i powrotu (ΔT) w systemie zmienno-przepływowym sterowanym włącz/wyłącz (on-off). Prowadziło to do nadprzepływu, hałasu i dyskomfortu. Współpraca z zespołem HyPerformance pozwoliła poprawić wydajność i efektywność systemu, uzyskując oszczędności zużycia energii do 60%.
Czytaj więcej

W szkole średniej
Zespół MI Hydronic Engineering pomógł szkole licealnej we Francji zmodernizować system ogrzewania, aby obniżyć koszty energii i zmniejszyć ślad węglowy, wykorzystując możliwości finansowania rządowego.
Czytaj więcej

Bezpłatna prenumerata