Kompletne rozwiązanie do sterowania temperaturą ogrzewania podłogowego

System sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Na rynku istnieje wiele systemów sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem do podłogówki, które różnią się od siebie ceną, funkcjami i wyposażeniem. Który z nich wybrać, żeby stworzyć większe możliwości konfiguracji i obsługiwać inne urządzenia (takie jak pompa ciepła czy kocioł), a jednocześnie móc polecić takie rozwiązanie inwestorowi?

AFRISO prezentuje nowość: system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl. System jest prosty w montażu – bezproblemowo i intuicyjnie zamontujesz każdą jego część. Obsługa aż 22 pętli ogrzewania podłogowego stwarza wiele możliwości konfiguracji. Dodatkowo system FloorControl może sterować pompą obiegową ogrzewania podłogowego oraz kotłem – listwa sterująca zdalnie wyłączy kocioł, gdy nie ma potrzeby grzania.
Rozmawiając z inwestorem, możesz też użyć argumentu o swobodzie wyboru – w systemie FloorControl można stworzyć aż 8 niezależnych od siebie stref grzewczych, w zależności od przeznaczenia pomieszczenia.
Z czego składa się ten system?

Podstawowy element to przewodowa listwa sterująca do ogrzewania podłogowego WB01. Reguluje temperaturę w pomieszczeniach i steruje zasilaniem siłowników zamontowanych na rozdzielaczu. System porównuje temperaturę w pomieszczeniu (zmierzoną przez termostat) do temperatury ustawionej na tym termostacie i albo umożliwia (jeśli zadana temperatura jest za niska) albo odcina (jeśli zadana temperatura jest za wysoka) przepływ czynnika do pętli podłogówki za pomocą siłowników termoelektrycznych. Listwa może dodatkowo sterować pompą obiegową obiegu ogrzewania podłogowego lub innym urządzeniem zewnętrznym, takim jak kocioł gazowy. Do wyboru są dwie wersje – zasilana napięciem 230 V AC albo 24 V DC. W wersji 230 V listwa zasila termostaty, więc nie potrzeba do nich baterii. Listwa jest bardzo wygodna w montażu – ma wyjmowane złączki kablowe i nie trzeba przykręcać przewodów bezpośrednio do urządzenia. Wystarczy przykręcić je do złączki i zatrzasnąć złączkę w listwie.

Listwa sterująca przewodowa do ogrzewania podłogowego WB01

Kolejną częścią systemu FloorControl jest programowalny termostat pokojowy RT05. Utrzymuje pożądaną temperaturę w pomieszczeniach. Ma dwie wersje – zasilaną napięciem 230 V AC lub bateryjną. Łatwo wytłumaczyć inwestorowi zalety tego urządzenia. Duży i czytelny wyświetlacz oraz proste menu pomogą w intuicyjnym zaprogramowaniu żądanej temperatury. Oprogramowanie termostatu daje możliwość stworzenia elastycznego, indywidualnego tygodniowego harmonogramu ogrzewania. Dodatkowo termostat ma wbudowany bezobsługowy algorytm OptimumStart. Algorytm uruchamia ogrzewanie lub chłodzenie z wyprzedzeniem. Wpływa to na efektywność systemu grzewczego i podnosi komfort użytkowania. Termostat może pracować w trybach: ręczne ustawienie temperatury pokojowej, dzień/noc i sterowanie tygodniowe.

Programowalny termostat pokojowy RT05

Ostatnim elementem systemu jest termostat pokojowy RT01. Małe, poręczne urządzenie z czytelnym wyświetlaczem pokazującym temperaturę. Obsługa i regulacja temperatury są bardzo proste. Dostępny jest również w wersjach: zasilanej napięciem 230 V AC i bateryjnej. W tej drugiej wersji można go łatwo zamontować na ścianie bez stosowania puszki elektrycznej.

Termostat pokojowy RT01

Podsumowując – system FloorControl to nieskomplikowane, łatwe w montażu rozwiązanie, które jednocześnie ma wiele zalet ułatwiających Tobie pracę, a inwestorowi codzienne zarządzanie temperaturą w domu.

Poglądowy schemat aplikacyjny systemu FloorControl do sterowania ogrzewaniem podłogowym

Bezpłatna prenumerata