Rebranding marki i nowe narzędzia QIK

Marka QIK istnieje na rynku od prawie 20 lat. Jej dorobek cenią sobie zarówno instalatorzy, jak i hurtownie zrzeszone w Grupie Instal-Konsorcjum. Oferta marki QIK stale się rozszerza, tym razem o kolejne narzędzia, które mają usprawnić i ułatwić pracę fachowcom wykonującym instalacje oparte na rurze wielowarstwowej QIK i złączkach zaprasowywanych QIK. Mając na uwadze dynamikę zmian, jaka zachodzi w branży grzewczej, QIK stawia nie tylko na nowe narzędzia i wysoką jakość oferowanych produktów, ale również na odświeżenie swojego wizerunku. Jednym z namacalnych elementów zmian jest nowe logo, które marka wprowadza z okazji zbliżającego się jubileuszu 20-lecia swojego istnienia.

Nowy wizerunek marki QIK

Dwuelementowe logo, jakie zostaje wprowadzone, to połączenie litery Q oraz nazwy QIK – skrótu z języka angielskiego: Quality of Instal-Konsorcjum – czyli jakość. Takie dwuczłonowe rozwiązanie daje wiele możliwości i korzyści. Sygnet, który znajduje się po lewej stronie nazwy marki, swoim kształtem przypominający zarówno pętlę rury ogrzewania podłogowego, jak i literę Q, ma ogromne znaczenie. Będzie stanowił zapadający w pamięć wyróżnik marki, który będzie można stosować niezależnie od nazwy. Jest to o tyle istotne, że pozwoli wizerunkowo spoić wszystkie oferowane produkty marki QIK.

Nowe narzędzia marki

Nowe logo marki to nie tylko działania marketingowe. Ma ono pokazać, że QIK dba o swoich klientów, dając im wszystko, co najlepsze. Dlatego też w ofercie można znaleźć nowe narzędzia, które są wykorzystywane podczas wykonywania prac instalacyjnych. Poza oferowanymi do tej pory narzędziami QIK, oferta została poszerzona o poniższe.

Giętarka kuszowa QIK
Zaciskarka Aku QIK-Virax ML21
Nożyce QIK
16-40 mm
Nożyce QIK
16-26 mm

Giętarka kuszowa QIK – ręczne narzędzie wyróżnia się prostym i solidnym mechanizmem napędowym z zapadką i zębatką, które wykonane są z kutej hartowanej stali. Korpus wykonano z wysokiej jakości aluminium o dużej wytrzymałości, rękojeść pokryta jest materiałem antypoślizgowym. Oferowany zestaw zawiera 4 łatwo wymienne tworzywowe łuki oraz kamienie ślizgowe do rur QIK o średnicach: 16, 20, 26, 32 mm. Wymiana łuków i kamieni odbywa się sprawnie i szybko oraz, co istotne, bez użycia dodatkowych narzędzi. Całość znajduje się poręcznej walizce.

Zaciskarka Aku QIK-Virax ML21 to elektromechaniczna prasa, która wyróżnia się automatycznym procesem zaprasowania i obrotem głowicy o 360°. Użytkownik może także w dowolnym momencie zatrzymać cykl.
Zestaw składa się z: zaciskarki, 2 akumulatorów z ładowarką, szczęk bazowych, wkładek TH16, TH20, TH26. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych elementów: wkładek U, V, M oraz większych akumulatorów.
Zaciskarka posiada wskaźnik poziomu naładowania baterii, wskaźnik konieczności przeglądu po 20 000 cykach zaprasowań oraz możliwość sprawdzenia liczby rzeczywiście wykonanych cyklów zaprasowań. Dodatkową zaletą zaciskarki akumulatorowej jest możliwość dokupienia zasilacza 230 V i używanie jako sieciowej.

Nożyce QIK 26 – specjalnie wyprofilowane i pokryte teflonem ostrze wykonane z niemieckiej stali z Solingen umożliwia cięcie rur QIK o średnicach 16, 20 i 26 mm. Mocna aluminiowa konstrukcja narzędzia zapewnia pewny chwyt oraz wygodne obracanie nożyc podczas wykonywania prac. Dodatkowo nożyce wyposażono w łożyskowane igiełkowo rolki podpory rury. Spełniają one dwa zadania: podpory ułatwiają prostopadłe do osi ucinanie rury, natomiast łożyskowanie tych podpór sprawia, że ucinanie rur ruchem obrotowym nie wymaga użycia dużej siły.

Poziomnica QIK

Poziomnica QIK wykonana z trwałego aluminium. Umiejscowiono w niej aż 7 otworów, dzięki którym instalator bez problemu dopasuje ją do różnego rozstawu przyłączy baterii w zakresie 90-220 mm. W zestawie znajdują się również dwie poziomnice rurkowe z gwintami ⅜″ i ½″, można je stosować do poziomowania pojedynczych przyłączy.

Narzędzia wprowadzone pod markę QIK z pewnością sprawdzą się w rękach wymagających specjalistów. Warto zatem postawić na produkty i narzędzia QIK. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty marki QIK oraz nowymi narzędziami w hurtowniach Instal-Konsorcjum.

Obejrzyj  Webinar

Bezpłatna prenumerata