X Kongres PORT PC, 2.06.2022 r. w Krakowie

2 czerwca 2022 r. w Krakowie odbędzie się X Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w formie hybrydowej. X Kongres będzie szczególnie ważnym momentem w 11-letniej historii stowarzyszenia i historii pomp ciepła w Polsce.

Kongres PORT PC to najważniejsze, coroczne wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce, w każdym roku gromadzące kilkaset osób z branży techniki grzewczej i budynkowej. Warto wspomnieć, że 2021 roku na wydarzeniu było ponad 1000 uczestników. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.
Gośćmi specjalnymi X Kongresu będą m.in.:
– Paweł Mirowski – prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW),
– Jan Rosenow – dyrektor Programów Europejskich z The Regulatory Assistance Project,
– Phill Hurley – prezes zarządu Heat Pump Association (HPA),
– Miłosz Karpiński – analityk energetyczny International Energy Agency (IEA) oraz
– Marek Miara – Business Developer Heat Pumps w Fraunhofer ISE.
Wiodącym zagadnieniem X Kongresu PORT PC będzie pokazanie nowych wyzwań dla branży pomp ciepła oraz omówienie nowych programów dofinansowania dla pomp ciepła zarówno dla budynków nowo budowanych, jak i poddawanych termomodernizacji. Oprócz tego ważnymi tematami poruszanymi w trakcie wydarzenia będzie przybliżenie sytuacji w dwóch kluczowych krajach w Europie: w Wielkiej Brytanii i Niemczech oraz wyzwania przed branżą w Polsce, optymalne programy wsparcia w Europie oraz nowe standardy branżowe PORT PC dotyczące dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła.
Podczas Kongresu zostaną przedstawione także działania w branży pomp ciepła oraz wskazówki, jak musi zmienić się rynek w Polsce w najbliższych latach. Jak twierdzi Paweł Lachman – prezes zarządu PORTPC – praktycznie wszystkie prognozy dotyczące przyszłości zastosowania pomp ciepła znalazły potwierdzenie w kluczowym znaczeniu w obecnej polityce klimatycznej Unii Europejskiej i Europejskim Zielonym Ładzie. Co jest też istotne, dotyczy to również opublikowanej w maju 2021 mapie drogowej „Net Zero by 2050” Międzynarodowej Agencji Energii. Obecnie najważniejszym wyzwaniem jest szybki rozwój branży producentów pomp ciepła i osprzętu w Polsce oraz zapewnienie fachowej siły instalacyjnej. Będą to jedne z najważniejszych tematów X Kongresu PORT PC.
W czasie X Kongresu PORTPC planowane sesje tematyczne:
• Rynek pomp ciepła w Polsce i na świecie. Nowe wyzwania dla branży pomp ciepła.
• Pompy ciepła w Polsce – panel dyskusyjny – tematy poruszane w sesji pierwszej.
• Nowe programy dofinansowań do pomp ciepła. Program Moje Ciepło, Czyste Powietrze i inne programy wsparcia.
• Dolne źródła dla pomp ciepła.
• Działania w branży pomp ciepła. Jak musi się przygotować rynek?
Do udziału w kongresie PORT PC organizatorzy gorąco zapraszają instalatorów, projektantów, audytorów i certyfikatorów energetycznych, przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządów i innych przedstawicieli branży grzewczej, oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na Kongres znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

Bezpłatna prenumerata