Wavin partnerem głównym na kwietniowej konferencji Stormwater Poland

Wavin Polska jako partner główny weźmie udział w konferencji Stormwater Poland, która odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2024 r. w Poznaniu. Stormwater Poland to jedna z flagowych imprez branży wodno-kanalizacyjnej, która w tym roku skupi się przede wszystkim na przyszłości inżynierii i gospodarki wodnej w obliczu zmian klimatycznych. Wśród zgromadzonych ekspertów i prelegentów nie zabraknie przedstawicieli Wavin.

Wiosenny termin konferencji nie jest przypadkowy – nawiązuje do wód opadowych i ich wykorzystania w niebiesko-zielonej infrastrukturze. Natura, która budzi się do życia, potrzebuje wody, która coraz rzadziej pochodzi z wiosennych roztopów. Dlatego ważnym tematem konferencji będzie wykorzystanie wód opadowych w kontekście tworzenia nowych standardów projektowania i eksploatacji niebiesko-zielonej infrastruktury, a także opracowywania i wdrażania długoterminowych planów finansowania obszaru związanego z zagospodarowaniem wód opadowych w mieście, np. w Poznaniu.

Wydarzenie, jakim jest Stormwater Poland 2024, to także doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych, branżowych znajomości. Na gości czekają m.in. intensywne sesje tematyczne, prowadzone przez praktyków i ekspertów, kolacja z networkingiem (w opcji rozszerzonej wejściówki), a także odkrywanie ofert największych polskich firm z branży wodno-kanalizacyjnej, takich jak Wavin Polska.

Sesje tematyczne i wystąpienie Wavin

Prelegenci obecni na kwietniowej konferencji przybliżą zgromadzonym gościom swoje odpowiedzi na pytanie, które według organizatorów powinno być głównym hasłem Stormwater Poland 2024, czyli: Co zrobić z tym deszczem? To właśnie w nawiązaniu do niego konferencja została podzielona na trzy sesje tematyczne.

Prelegenci w trakcie pierwszej sesji odpowiedzą na pytanie: Czy zależy nam na detencji, retencji, czy na wykorzystaniu wód opadowych? Natomiast druga sesja skupi się na pytaniu: Kto powinien zająć się retencjonowaniem i wykorzystaniem wód opadowych?

Sesja trzecia, podczas której swoje wystąpienie będzie mieć także przedstawiciel Wavin, odbędzie się w drugim dniu konferencji i będzie dotyczyć niebiesko-zielonej infrastruktury – głównym pytaniem, na którym skupią się eksperci, będzie pytanie o to: Jaką wodę wybieramy?

W trakcie trzeciej sesji tematycznej wystąpi m.in. Brian Schmitt z Wavin (Orbia B&I). Nasz przedstawiciel jest ekspertem odpowiedzialnym w Wavin za temat odporności klimatycznej miast, dlatego na Stormwater Poland zaprezentuje wystąpienie pt. „Projektowanie obiegu wody deszczowej z wykorzystaniem rozwiązań opartych na naturze”. Skupi się w nim na wodzie jako istotnym elemencie postępujących zmian klimatycznych, dotykających miast, które coraz częściej walczą zarówno z powodziami, jak i suszami. Poruszy również temat trudności związanych z planowaniem i rozbudową tkanki miejskiej, w tym miejskiej infrastruktury. Opowie o rozwiązaniach opartych na naturze, które mogą pomóc społecznościom w tym, aby miasta były bardziej odporne na negatywne skutki zmian klimatu, np. dzięki rozwiązaniom ekosystemowym. Nasz prelegent skupi się również na cyrkularnym projektowaniu sieci wodociągowych w budynkach i na projektach nowoczesnych osiedli dążących do osiągnięcia bilansu wodnego (zerowe emisje netto) – zapowiada Agnieszka Wrzesińska, Menadżer Produktu z Wavin Polska.

Wizyta studyjna u partnera głównego

fot. Wavin Polska.

Bardzo cieszymy się na tę wizytę. Dodam, że chętnych do odwiedzenia naszej siedziby nie brakowało, bo lista zwiedzających jest już zamknięta. Jesteśmy przekonani, że dla naszych gości będzie to ciekawe doświadczenie i zarazem niepowtarzalna okazja do zapoznania się z procesem produkcji naszych wyrobów: studzienek kanalizacyjnych, rur do kanalizacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz skrzynek retencyjno-rozsączających Wavin AquaCell. Chcemy zaprezentować nasze technologie, jakość produktów Wavin, a także nasze wartości. W akredytowanym laboratorium Wavin będzie można zobaczyć, jakie standardy muszą spełniać nasze produkty oraz jak wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i urządzenia. W trakcie 2-godzinnej wycieczki odpowiemy również na pytania zwiedzających – podsumowuje Robert Uniejewski, Dyrektor Sprzedaży – Systemy Infrastrukturalne, Wavin Polska.

Wavin zaprasza na Stormwater Poland 2024

Data: 17-18 kwietnia 2024 r.
Miejsce: Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
Debata „Retencja w praktyce”z udziałem ekspertów, w tym Roberta Uniejewskiego z Wavin Polska: 17 kwietnia 2024 r., godz. 11:00 – 12:00.
Wystąpienie Briana Schmitta z Wavin (Orbia B&I): 18 kwietnia 2024 r., godz. 12:20 – 12:35.

Bezpłatna prenumerata