Pierwszy na świecie system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent

Systemy wentylacyjne Lindab i Centrum Klima jako pierwsze na świecie zostały objęte prestiżowym certyfikatem Eurovent potwierdzającym zgodność procesów, maszyn, surowców, przyrządów pomiarowych i produktów ze standardami norm europejskich. Organizacja Eurovent została założona 1993 roku i bardzo szybko zdobyła pozycję najważniejszego ośrodka certyfikacyjnego specjalizującego weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów i walce z nieuczciwą konkurencją. Obecnie ośrodek certyfikuje aż 36 różnych kategorii produktowych. Na centralach wentylacyjnych i klimatyzatorach logo Eurovent jest już na polskim rynku standardem.
Badania niezależnych ośrodków badawczych i ustalenia audytorów Eurovent jednoznacznie potwierdziły, że systemy wentylacyjne marki Lindab są zgodne z deklarowaną przez firmę specyfikacją i spełniają najwyższe normy jakości.
W trakcie procesu certyfikacyjnego zespół Eurovent losowo, z zachowaniem metodologii badawczej wybrał reprezentatywne elementy z oferty i przetestował je zarówno w laboratorium, jak i na hali produkcyjnej. Właściwości systemu testowane zgodnie z odpowiednimi normami to między innymi:
– klasa szczelności,
– limity na pozytywne i negatywne ciśnienie,
– tolerancja wymiarów.
Szczegółowo przeanalizowane zostały również wszystkie procesy wewnętrzne, od przyjęcia i kontroli jakości surowców, poprzez obrabianie materiałów, oprogramowanie maszyn, a także zgodność danych technicznych w dokumentacji udostępnianej klientom.

Bezpłatna prenumerata