OSA wygrywa w Compasso d’Oro

 

Kocioł OSA marki Unical otrzymał nagrodę Compasso d’Oro ADI, najstarszą, ale przede wszystkim najbardziej prestiżową nagrodę – za projekt światowej architektury przyznawaną przez Industrial Design Association.

„W zbiorowej wyobraźni kocioł ścienny jest prawie zawsze obiektem do ukrycia: rury, zawory, gałki, odpływy. OSA zadziwia nas, ponieważ w naprawdę ograniczonej głębokości i wymiarach, które nie odbiegają od normy, buduje on niemal abstrakcyjną figurę, bardzo nowoczesną i elegancką”.

Zaprojektowany przez ArtÚ Design Studio kocioł OSA firmy Unical pojawia pośród 283 produktów podlegających surowym kryteriom oceny międzynarodowego jury XXV Compasso d’Oro ADI.

Zespół ArtÚ Design Studio to Sergio Fiorani, Ilaria Jahier, Igor Zilioli i Gian-Luca Angiolini – profesjonaliści specjalizujący się, zarówno w projektowaniu przemysłowym, jak i inżynierii. Celem Art ArtÚ Design Studio jest nadawać nową wartość przedmiotom codziennego użytku, często zaniedbywanym z estetycznego punktu widzenia – i podnoszenie formy w idealną spójność z pełną funkcjonalnością i estetyką.

Bezpłatna prenumerata