Nowa siedziba Centrum Klima SA

Uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby Centrum Klima SA, połączona z jubileuszem 15-lecia istnienia firmy,odbyłasię19 listopada 2010 roku.
Siedziba Centrum Klima SA mieści się we wsi Wieruchów w gminie Ożarów Mazowiecki. Na działce o powierzchni 22 142 m² wybudowano kompleks, w skład którego weszła hala produkcyjna, hala magazynowa, budynek biurowo-socjalny, wiata, budynek techniczny, plac manewrowy oraz zbiornik na wodę pożarową.
Hala produkcyjna to parterowy budynek w konstrukcji stalowej, ocieplony oraz dodatkowo ogrzewany, o powierzchni użytkowej 3429 m². Hala posiada specjalną bramę do załadunku surowca, suwnicę, która będzie w stanie transportować obiekty o wadze do 8 ton przez całą długość hali. Rozładunek pojazdów odbywa się przez dok oraz specjalną rampę nastawną.
W hali magazynowej o powierzchni ponad 5000 m² towary składowane są na regałach ramowych, na paletach EURO w pięciu poziomach składowania. Załadunek i rozładunek odbywa się przez specjalne bramy oraz doki załadunkowo-rozładunkowe umieszczone poniżej poziomu posadzki. W budynku wydzielono pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie oczekiwania dla kierowców.
Kompleks przystosowany jest do pracy w systemie dwuzmianowym, transport odbywa się za pomocą wózków akumulatorowych oraz wózków spalinowych, a całość została wyposażona w liczne linie do produkcji elementów instalacji wentylacyjnych (przewodów elastycznych, kształtek, kolan etc.), wspierane przez najnowocześniejszy park maszynowy.
www.centrumklima.pl

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017