NFOŚiGW ma nowego prezesa: Piotra Woźnego

30 sierpnia 2019 rok minister Henryk Kowalczyk wręczył Piotrowi Woźnemu nominację na prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Piotr Woźny został wybrany na stanowisko w ramach konkursu na szefa tej instytucji.

Dotychczas Piotr Woźny był m.in. wiceministrem w Ministerstwie Cyfryzacji, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a w 2018 wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pełnił także funkcję pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu Czyste Powietrze.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni ważną rolę w finansowaniu w Polsce inwestycji proekologicznych. Jego działania wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Jeszcze raz pragnę pogratulować nominacji i życzyć owocnej i wytężonej pracy” – powiedział minister Kowalczyk.

Obecnie zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego prezesa zarządu oraz zastępców prezesa zarządu: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

Źródło: portal Ministerstwa Środowiska

Więcej: kliknij

 

Bezpłatna prenumerata