Marka Vaillant obchodzi 140 lat

W tym roku marka Vaillant obchodzi rocznicę 140 lat istnienia.

140 lat obecności na rynku grzewczym i wentylacyjnym to powód do dumy i radości. W tym czasie firma zbudowała silną, stabilną markę, uznaną i cenioną w oczach klientów, partnerów, sympatyków. Dała się poznać jako lider innowacyjności oraz zaufany i odpowiedzialny partner.

– Od momentu założenia firmy w 1874 roku, Vaillant czuł się odpowiedzialny wobec swoich klientów, pracowników i społeczeństwa –  mówi dr Carsten Voigtländer, CEO Grupy Vaillant – Uczestniczymy w rozwiązywaniu globalnych problemów związanych z ochroną klimatu, efektywnym wykorzystaniem energii i zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla. Dzięki naszej technologii, w znaczący sposób przyczyniamy się do ochrony zasobów naturalnych.

Dzisiaj, umiejętne wykorzystywanie energii odnawialnej jest bardzo ważnym tematem na świecie i jest także powodem, dla którego Vaillant produkuje w Niemczech pompy ciepła i kolektory słoneczne, czyli urządzenia efektywnie wykorzystujące energię z natury.

Do dnia dzisiejszego miejsce, w którym firma rozpoczęła działalność, czyli miasto Remscheid w Niemczech, pozostaje siedzibą grupy Vaillant, która obecnie obejmuje Vaillant oraz siedem innych marek technologii grzewczej. Również do dziś firma jest własnością rodziny Vaillant.

Bezpłatna prenumerata