Grupa Taco nabywa spółkę Taconova

Spółka Taconova, której siedziba znajduje się w Zurychu (Szwajcaria), może poszczycić się ponad 55-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań technologicznych do inteligentnych budynków. Firma oferuje szeroki wybór rozwiązań w dziedzinie równoważenia hydraulicznego, ogrzewania podłogowego, techniki rozdzielania, techniki systemowej i zaworów. Spółka Taconova rozpoczęła swoją działalność w 1961 r. jako europejski partner handlowy spółki Taco, a w 1980 r. została sprzedana grupie Guinness.

- Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z ponownego włączenia spółki Taconova do grupy Taco – zapewnił John Hazen White Jr., właściciel i prezes zarządu grupy Taco Family of Companies. Doskonała reputacja marki Taconova zapewni nam wsparcie w dalszym umacnianiu naszej pozycji w Europie, co zaczęło się w 2015 r. wraz z przejęciem spółki Askoll Sei, światowej sławy producenta wysokowydajnych pomp z siedzibą w Sandrigo we Włoszech.

Oprócz silnej marki spółka Taconova zapewni Taco dostęp do rynków Europy Północnej, rozszerzenie oferty produktowej w całej Europie o zawory i systemy, dostęp do globalnego centrum kompetencji w zakresie wiedzy technicznej oraz dodatkową zdolność produkcyjną w ramach wspierania dalszego wzrostu.

Doświadczenie segmentu Taco Comfort Solutions w projektowaniu, produkcji i automatyzacji w połączeniu z międzynarodowymi kanałami dystrybucyjnymi będzie zaś siłą napędową wzrostu spółki Taconova na nowych rynkach i w nowych obszarach.

- Utworzenie nowej spółki wzmocniło w tym roku naszą pozycję w Polsce. Cieszymy się, że staliśmy się częścią dużego koncernu. To daje dobre podstawy przyszłego rozwoju. – uważa Krzysztof Janowski, prezes Taconova Polska Sp z.o.o.

Grupa Taco Family of Companies, zarządzana przez trzecie pokolenie właścicieli, międzynarodowa firma rodzinna z siedzibą w Cranston, RI, prowadzi działalność polegającą na projektowaniu i wytwarzaniu wysokiej klasy, wysokowydajnych systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji pomieszczeń. Spółka dysponuje punktami sprzedaży i produkcji w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Holandii, Wietnamie, Chinach, Korei Południowej, Hongkongu oraz we Włoszech.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017