43. edycja targów Mostra Convegno Expocomfort

Targi w Mediolanie zapraszają w marcu

MCE – Mostra Convegno Expocomfort, impreza targowo-konferencyjna o światowej randze, organizowana co dwa lata dla specjalistów i firm z branży instalacji sanitarnych, przemysłowych i grzewczych oraz sektora klimatyzacji i technologii opartych na odnawialnych źródłach energii, wraca do zwyczajowego terminarza. 43. edycja targów odbędzie się w dniach od 12 do 15 marca 2024 roku w pawilonach Fiera Milano. Nowoczesny format imprezy – nowe konkursy, nagrody oraz szereg nowych możliwości dla wystawców – odzwierciedla wizję, pozycję i bezpośrednie zaangażowanie organizatora targów, firmy RX Italy w rozwój tego rynku.

MCE – Mostra Convegno Expocomfort po raz pierwszy prezentuje się z nową, nastawioną na budowanie biznesu ofertą, opartą na wizji Beyond Comfort polegającej na poszukiwaniu rozwiązań, które oprócz komfortu oferują użytkownikom wartość dodaną, stawiającą w centrum wagi kluczowe dla MCE aspekty: Innowacje, Zrównoważony Rozwój i Efektywność Energetyczną.
W tym kontekście nowa edycja zapewni nie tylko odpowiednią oprawę dla prezentowanych produktów i rozwiązań, ale zaoferuje też wsparcie fachowcom w wyborze najlepszych rozwiązań.
Tematyka targów obraca się wśród kluczowych kierunków: Przemysł, Rozwiązania Smart i Wodór. Tym właśnie zagadnieniom będą poświęcone specjalne wydarzenia i wizyty tematyczne; wszystko to w celu konkretnego i merytorycznego zaprezentowania szerokiej gamy wystawianych produktów ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych i najistotniejszych elementów dla danego sektora.

MCE to znacząca impreza targowa o międzynarodowym znaczeniu, co potwierdzają ostatnie dane dotyczące tegorocznej edycji: 12 hal wystawienniczych, już 90% zajętej powierzchni wystawienniczej (niektóre stoiska w pełni zarezerwowane) oraz blisko 1600 zarejestrowanych firm, w tym 55% podmiotów zagranicznych z 53 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 90 000 odwiedzających.

Wynik ten udało się osiągnąć również poprzez nowe rozplanowanie powierzchni, z naciskiem na spójną przestrzeń i integrację technologii oraz wprowadzenie bezpośrednich połączeń stref i optymalnych tras zwiedzania.
W celu umocnienia i wsparcia rozwoju gospodarczo-handlowego włoskich firm na rynkach zagranicznych, odnowiono współpracę z biurem ICE – Sekcja Promocji Handlu, z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej oraz z beIT, kampanią promocyjną Made in Italy wspierającą włoski eksport i internacjonalizację włoskich podmiotów gospodarczych.
W targach zapowiedziało swój udział 120 specjalnie wybranych zagranicznych operatorów z 43 krajów z całego świata, którzy odbędą spotkania B2B z wystawiającymi się firmami.
Edycja MCE 2024 oferuje również szereg nowych propozycji dla wszystkich firm zajmujących się projektowaniem, dystrybucją i montażem urządzeń oraz nową odsłonę „Ścieżki efektywności i innowacji” wraz z premierowymi nagrodami MCE Excellence Awards – Efficiency&Innovation 4 Transition Goals, które zostaną przyznane w kategorii komponentów, systemów i technologii przyspieszających transformację energetyczną i środowiskową związaną ze zobowiązaniami podjętymi w ramach Agendy ONZ 2030 podpisanej w 2015 roku.

Tegoroczne targi MCE to także narodziny nagrody Water Prix, ustanowionej we współpracy z Aqua Italia i ANGAISA, w kategorii Intelligent (Use of) Water. Ten konkurs z nagrodami ma zwrócić uwagę na kluczową rolę, jaką odgrywa woda i zintensyfikować relację między odwiedzającymi a wystawcami. Każdego dnia, w formacie instant win, będzie można wygrać smartfony, bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, bony Amazon i – podczas finałowego losowania – weekend w nadmorskiej miejscowości wyróżnionej błękitną flagą z uwagi na wysoką jakość akwenów wodnych i usług oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
Bogaty program obejmuje nie tylko konferencje, warsztaty i wydarzenia mające na celu prezentacje zagadnień i potencjału rozwojowego wybranych obszarów, ale też omówienie 10. Raportu CRESME na temat rynku instalacji, wystąpienia przedstawicieli instytucji, międzynarodowych organizacji (z EHPA – European Heat Pump Association oraz REHVA – Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning Associations na czele) i stowarzyszeń partnerskich, jak również 53. Międzynarodowy Kongres AICARR i prezentację CLIMA 2025.

Beyond Comfort, nie tylko komfort. Nietrudno zauważyć, że w RX poważnie podchodzimy do naszego nowego hasła i związanego z nim wezwania do budowania zrównoważonego rozwoju – podsumowuje M. Pierini. – Aktywnie angażujemy się w dekarbonizację branży eventowej. Jako jeden z członków-założycieli Net Zero Carbon Events Pledge podjęliśmy się zadania uczynienia naszej firmy, naszych eventów i całej branży „net zero”. Zobowiązaliśmy się do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów cieplarnianych do 2040 roku i zmniejszenia jej o 50% do roku 2030. Biorąc pod uwagę złożony charakter naszego łańcucha dostaw i emisje powstające w związku z organizacją targów, tylko dzięki ścisłej współpracy wszystkich podmiotów z branży będziemy w stanie zapewnić przyszłość przyjazną dla środowiska. Aby zrealizować ten ważny cel, MCE prowadzi działalność i świadczy certyfikowane usługi zgodnie z wymogami ISO 20121:2013 – Organizacja imprez targowych w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

Przejdź  Więcej o MCE

Polska Krajem Partnerskim targów MCE 2024
Uruchomiony w poprzednich edycjach projekt Country Partner ma na celu promowanie spotkań wystawców z decydentami z jednych z najatrakcyjniejszych rynków zagranicznych. Na kolejną edycję w marcu 2024 targi MCE – Mostra Convegno Expocomfort wybrały Polskę, aby zacieśnić współpracę z krajem, który od zawsze jest obecny na MCE i który w ostatnich latach odnotowuje stałe trendy wzrostowe zarówno pod względem liczby wystawców firm, jak i gości. W tym roku już ponad 40 firm z Polski zaplanowało swoją obecność na targach w Mediolanie jako wystawcy.
Prężnie rozwijający się przemysł inżynieryjny, stabilność gospodarcza i nacisk na odnawialne źródła energii to główne powody, dla których Polska została partnerem krajowym targów MCE 2024.
– Polska jest krajem o dużym znaczeniu strategicznym, zarówno w kontekście UE, jak i dynamiki obszarów Europy Środkowo-Wschodniej. Należy do najbardziej stabilnych gospodarczo i najszybciej rozwijających się krajów świata oraz jest bardzo atrakcyjny pod względem liczby napływających bezpośrednich inwestycji zagranicznych. – podsumował Massimiliano Pierini, dyrektor zarządzający RX Italy. – Warszawa jest także bardzo wrażliwa na kwestie energetyczne; jest jednym z wiodących producentów wodoru, wytwarzającym 1,3 mln ton wodoru rocznie i posiadającym doskonały potencjał w zakresie produkcji zielonego wodoru. Mając to na uwadze, dogłębna znajomość możliwości polskiego rynku w zakresie innowacji technologicznych, komfortu życia i efektywności energetycznej w sektorze HVAC+R otwiera ukierunkowane podejście do klientów i potrzeb z Europy Wschodniej.

Fot. MCE

Bezpłatna prenumerata