Vitoclima 300-S Multi-Split w ofercie Viessmann

Systemy klimatyzacji z czynnikiem R32

System klimatyzacyjny Multi-Split Viessmann Vitoclima 300-S opracowany został z myślą o kompleksowem podejściu do domowego systemu klimatyzacyjnego. Świetnie sprawdzi się również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak: gabinety lekarskie, odnowy biologicznej, obiekty gastronomiczne, kosmetyczne i fryzjerskie. System składa się z serii jednostek zewnętrznych umożliwiających podłączenie do każdej nawet do 5 jednostek wewnętrznych: typu split lub jednostek kasetonowych.

Maciej Woźny
Dyrektor Marketingu Produktu
Viessmann

System klimatyzacji Vitoclima 300-S w ofercie produktowej Viessmann jest kolejnym etapem wprowadzania systemów klimatyzacyjnych Viessmann na rynek w Polsce. System Multi-Split oferuje jednostki zewnętrzne w popularnym przedziale mocy chłodniczej od 5,2 do 12,0 kW do współpracy z klimatyzatorami ściennymi i sufitowymi.

Dlaczego multi-split Vitoclima 300-S?
Przegląd najważniejszych funkcji i użyteczności w skrócie


• Możliwość podłączenia do 5 jednostek wewnętrznych.
• Zakres pracy w trybie chłodzenia: -15°C do +43°C, w trybie grzania: -22°C do +24°C.
• Tryb pracy nocnej – łagodniejsza charakterystyka osiągania zadanej temperatury.
• Wbudowane WiFi – obsługa klimatyzacji przez aplikację EWPE Smart.
• Ciepły start i tryb turbo.
• Elektroniczna regulacja żaluzji w poziomie i pionie.
• Dodatkowy czujnik pomieszczenia zabudowany w pilocie zdalnego sterowania.
• Funkcja osuszania powietrza w pomieszczeniu.
• Funkcja grzania i chłodzenia z wysokimi współczynnikami SEER i SCOP.
• Klasa energetyczna urządzenia: A++/A+.
• Tryb ochrony przed zamarzaniem – utrzymanie stałej temperatury na poziomie +8°C.
• Grzałka elektryczna tacy skraplania.
• Estetyczne wzornictwo urządzenia.

Vitoclima 300-S z myślą o…

…indywidualnych pomieszczeniach
Każde z pomieszczeń schładzamy niezależnie w funkcji chwilowego zapotrzebowania. W zależności od mocy jednostki zewnętrznej możemy przyłączyć do 5 jednostek wewnętrznych.
Podczas doboru właściwej mocy chłodniczej dbamy jednocześnie o estetykę pomieszczeń, mając dodatkowo, obok ściennych jednostek wewnętrznych, do dyspozycji klimatyzatory sufitowe montowane w przestrzeni podwieszanych stropów. Co ważne w trakcie eksploatacji systemu możemy zmienić lub dodać jednostki wewnętrzne, np. gdy zmieniona będzie aranżacja pomieszczeń lub ich przeznaczenie.
Wszystkie jednostki, wpięte w jeden system, mogą być indywidualnie sterowane. Takie rozwiązanie jest oszczędne energetycznie, pozwala racjonalnie wykorzystywać energię.

…całym obiekcie
Montując Vitoclima 300-S, często spełniamy oczekiwania administratora budynku odnośnie jak najmniejszych zmian w wyglądzie obiektu, wieszając na ścianie zewnętrznej lub montując na dachu jedno urządzenie zewnętrzne dla kilku klimatyzowanych pomieszczeń. Jest to też bardzo dobra alternatywa dla budynków modernizowanych, w których trudno o zainstalowanie systemu klimatyzacji centralnej. Multi-Split wymaga znacznie mniejszej ingerencji w infrastrukturę remontowanego budynku i jest często odczuwalnie tańszy.

Zastosowany proekologiczny czynnik chłodniczy R-32, stanowi w 68% mniejsze obciążenia dla środowiska naturalnego w stosunku do klimatyzatorów wykorzystujących substancję R-410A.

Więcej niż tylko sterowanie temperaturą

Vitoclima 300-S doskonale schładza i filtruje powietrze pomieszczeń, tworząc poczucie komfortu. Często stanowi naturalne uzupełnienie domowej instalacji fotowoltaicznej, szczególnie w słoneczne i upalne dni wykorzystując samodzielnie produkowaną energię elektryczną w domu dla wytworzenia przyjemnego klimatu.
Urządzenia wyposażone są w inteligentne sterowanie oraz tryby ekonomicznej pracy. Oczekiwaną temperaturę pomieszczeń możemy dobierać za pomocą aplikacji, korzystając ze smartfonu lub z pilota wyposażonego w funkcję I FEEL. Wbudowany w pilot zdalnego sterowania czujnik temperatury umożliwia jej odczyt w najbliższym jego otoczeniu i przesyła tę informację do jednostki wewnętrznej. Na jej podstawie klimatyzator rozpoczyna pracę w trybie odpowiednim dla odczytanej temperatury. Funkcja inteligentnej kontroli temperatury I feel ze względu na dopasowanie temperatury do otoczenia zwiększa komfort użytkowania klimatyzacji i zapewnia oszczędność energii.
Dla dokładnego programowania temperatury wewnętrznej w poszczególnych pomieszczeniach świetnie sprawdza się aplikacja EWPE. System pozwala na planowanie chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń w trybie sterowania dobowego i tygodniowego.
Multi-Split może być również bardzo przydatny w okresie przejściowym dla potrzeby dogrzewania pomieszczeń, gdy temperatura zewnętrzna waha się w przedziale od 0°C do 15°C i nie pracuje jeszcze centralne ogrzewanie budynku.
System klimatyzacji Vitoclima 300-S bardzo dobrze realizuje zadania osuszania powietrza w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Koszty serwisowania systemu klimatyzacji będą zawsze wyraźnie niższe od rozwiązań klimatyzacji typu split działającej w rozproszeniu.

Uwagi montażowe i doborowe

• Montując system Vitoclima 300-S Multi-Split trzeba pamiętać o maksymalnych odległościach pomiędzy jednostkami wewnętrznymi a jednostką zewnętrzną przy zachowaniu max. dopuszczalnych różnicy wysokości, co ilustrują wymagania montażowe. Posługując się przykładem popularnej mocy dla klimatyzacji Multi-Split 10 KW, łączna długość wszystkich przewodów chłodniczych systemu nie powinna przekraczać 75 m, a dla poprawnego wykorzystania przygotowanej fabrycznie ilości czynnika chłodniczego 40 m.
• Dobierając system Vitoclima 300-S Multi-Split dysponujemy dużą elastycznością mocy chłodniczej systemu. Sumę mocy klimatyzatorów wewnętrznych dobieramy w przedziale od 50% do 150% mocy chłodniczej jednostki zewnętrznej.
Firma Viessmann na klimatyzatory Vitoclima 300-S udziela 5-letniej gwarancji.

Pobierz: Prospekt Vitoclima 300-S

Bezpłatna prenumerata