VERSO Standard – zaawansowane centrale wentylacyjne w kompaktowym rozmiarze

VERSO Standard to typoszereg central wentylacyjnych marki Komfovent, który jest dedykowany do rozwiązań komercyjnych. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą właśnie o tego typu budownictwie, w którym głównymi czynnikami decydującymi o wyborze jest wysoka jakość urządzenia (to najważniejszy aspekt, urządzenia są kupowane na lata, a stosowanie central wentylacyjnych VERSO Standard gwarantuje bezawaryjną, wieloletnią eksploatację), kompaktowe gabaryty (w obiektach komercyjnych każdy m2 jest na wagę złota), uniwersalna automatyka (automatyka C5 zapewnia ogrom możliwości w standardzie, bez dodatkowych opłat), szybkość montażu (centrale wentylacyjne Verso Standard są okablowane, prekonfigurowane i gotowe do uruchomienia).

Szeroki typoszereg urządzeń
Komfovent VERSO Standard to typoszereg liczący 40 urządzeń występujących w ponad 500 wariantach wykonania. Składają się na nie urządzenia:
• płaskie, podwieszane – dedykowane do montażu np. w przestrzeni sufitu podwieszanego, dzięki swojej unikalnej konstrukcji mogą również być montowane na podłodze, jak również na ścianie jak obrazy;
• poziome – standardowy rodzaj wykonania central z możliwością montażu zewnętrznego dzięki akcesoriom w postaci daszku, czerpni i wyrzutni;
• pionowe – urządzenia z króćcami skierowanymi bezpośrednio do góry, bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach o małej powierzchni, gdzie nie ma miejsca na „wywijanie” instalacji;
• uniwersalne – unikalna konstrukcja pozwalająca na przeniesienie w łatwy sposób bocznych paneli na górną część obudowy i na odwrót. Każde urządzenie w tym wykonaniu ma 16 wariantów podłączenia kanałów, co pozwala na montaż w miejscach o bardzo specyficznej, ograniczonej przestrzeni.

Stały rozwój produktu i wysoka jakość wykonania
W oparciu o konsultacje techniczne z instalatorami oraz inwestorami stale wdrażamy aktualizacje oprogramowania oraz ulepszamy ich konstrukcję. Dzięki takiemu podejściu centrale wentylacyjne Komfovent VERSO Standard dysponują dokładnie takimi parametrami, jakich oczekują klienci.
Do produkcji central wentylacyjnych Komfovent VERSO Standard wykorzystujemy wyłącznie najlepsze materiały oraz podzespoły, a ich jakość jest stale weryfikowana przez dział kontroli jakości Komfovent. Energooszczędne wentylatory, autorska automatyka optymalizująca koszty eksploatacji, szczelna obudowa, gruba izolacja to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że Komfovent VERSO Standard to urządzenia premium.

Zaawansowana automatyka sterująca
Za możliwości centrali wentylacyjnej odpowiada autorska, inteligentna automatyka C5 w pełni opracowana i produkowana przez Komfovent. Śmiało możemy stwierdzić, że jest ona jedną z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych na rynku. Procesy sterowania strefowego, osuszania, nawilżania, kontroli jakości powietrza to tylko kilka możliwości, które możemy realizować bez konieczności pisania indywidualnych programów.
Wbudowany webserwer, możliwość sterowania z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Zdalne wsparcie serwisowe on-line
To, że gwarancja kiedyś się skończy to fakt. Decydując się na Komfovent VERSO Standard, zyskujesz w 100% bezpłatną i nieograniczoną w czasie pomoc techniczną i serwisową realizowaną przez rozbudowany dział wsparcia.

Szybki i łatwy montaż
W tym miejscu warto poruszyć dwa aspekty.
Po pierwsze wszystkie urządzenia są zaprojektowane w taki sposób, aby można było je przenieść standardowym otworem drzwiowym 90 cm – większe modele są dzielone na sekcje, które w bardzo prosty i szybki sposób można połączyć. Po drugie wszystkie centrale VERSO Standard są wyposażone w fabryczną, zintegrowaną automatykę sterującą. Do uruchomienia potrzebujemy wyłącznie napięcia. Dodatkowo, urządzenia mają predefiniowane ustawienia wstępne, dzięki czemu od razu są gotowe do uruchomienia.

Sekcja czyszcząca wymiennika obrotowego

Sorpcyjny-entalpiczny obrotowy wymiennik ciepła
Rozwiązanie to pozwala na pasywne kontrolowanie poziomu wilgoci w budynku. W okresie letnim pasywnie osusza powietrze, pozwalając na realne oszczędności w procesie chłodzenia/klimatyzowania pomieszczeń, natomiast w okresie zimowym pasywnie nawilża powietrze, dzięki czemu poprawia komfort użytkowników.

Sekcja czyszcząca wymiennika obrotowego
Rozwiązanie przeznaczone dla central z obrotowymi wymiennikami ciepła, pozwala zminimalizować mieszanie strumieni powietrza praktycznie do zera. Niewielka część powietrza zewnętrznego kierowana jest na sekcję czyszczącą, co zapobiega powrotowi powietrza wywiewanego do strumienia powietrza świeżego.

Zintegrowana nagrzewnico-chłodnica wodna/DX (freonowa)
Wszystkie urządzenia VERSO Standard można zamówić w wersji z wbudowaną nagrzewnico-chłodnicą wodną lub DX (freonową). W centralach z wymiennikiem obrotowym mamy gwarancję stałej temperatury w okresie zimowym, co sprawia, że w niezwykle ekonomiczny sposób można ogrzewać powietrze.

System przepustnic zabezpieczający przed oblodzeniem
Wszystkie urządzenia VERSO Standard z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła mogą zostać wyposażone w innowacyjny system zabezpieczający wymiennik przed oblodzeniem. System opiera się na podzieleniu wymiennika na 3 części, z których każda ma indywidualną przepustnicę. System w okresie niskiej temperatury na podstawie pomiaru ciśnienia, naprzemiennie zamyka i otwiera sekcje wymiennika, dzięki czemu nawet nie ma konieczności wstępnego podgrzewania powietrza oraz otwierania standardowej przepustnicy by-passu.

Bezpłatna prenumerata