Szukasz klimatyzacji do domu? Wybierz BREVĘ

Marka Beretta – znana w Polsce z produkcji i sprzedaży kotłów gazowych – oferuje również klimatyzatory BREVA – ścienne urządzenia typu split z przyjaznym środowisku czynnikiem chłodniczym R32. Klimatyzatory BREVA są propozycją marki Beretta służącą zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. Urządzenie oferowane jest w 7 wersjach (4 w wersji monosplit i 3 – multisplit) o mocy od 3,5 do 18 kW. Zaawansowany technologicznie inwerter o szerokim zakresie pracy, pozwala dostosować moc klimatyzatora w sposób ciągły, analizując zapotrzebowanie budynku, gwarantując stałą temperaturę i redukcję zużycia energii elektrycznej.

Klimatyzatory BREVA zostały zaprojektowane tak, aby pracowały jak najefektywniej, chłodząc w okresie letnim, jak i grzejąc zimą. BREVA korzysta z czynnika chłodniczego R32 o wysokiej wydajności i niskim odddziaływaniu na środowisko, dzięki czemu urządzenia osiągają klasę efektywności A++, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Ponadto zapewnia to zgodność z nowym europejskim rozporządzeniem w sprawie zmniejszenia wpływu fluorowanych gazów na środowisko w atmosferze.

Obejrzyj:  Film na na kanale YT o energooszczędności

WYDAJNOŚĆ I DESIGN

Jednostka wewnętrzna BREVA wyróżnia się estetycznym wykończeniem i jakością materiałów, z których została wykonana, a także rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi montaż. Klimatyzatory wyposażone są w nowoczesny wyświetlacz LED wskazujący aktualną wartość temperatury, tryb pracy sprężarki oraz komunikaty o ewentualnych błędach, którym można sterować za pomocą pilota. Jednostki wewnętrzne serii BREVA charakteryzują się również szerokim zakresem przepływu powietrza, który są w stanie przetworzyć. Oprócz stabilnej temperatury w pomieszczeniu, BREVA na bieżąco oczyszcza powietrze w pomieszczeniu dzięki filtrom antybakteryjnym i fotokatalitycznym. Za optymalną wilgotność powietrza odpowiada funkcja osuszania DRY.
Szczegóły konstrukcyjne jednostek zewnętrznych zostały również dopracowane, aby działały bezproblemowo nawet po wielu latach ekspozycji na warunki pogodowe.

CICHA PRACA

Na komfort otoczenia wpływa również poziom głośności. Seria BREVA gwarantuje cichą pracę przez cały rok, która jest praktycznie niezauważalna dla ludzkiego ucha – 20 dB(A). Tę funkcję można włączyć zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.
Urządzenia mają również funkcję SLEEP, która reguluje pracę klimatyzatora w celu zapewnienia maksymalnego komfortu w nocy. W trybie chłodzenia zwiększa wartość ustawionej temperatury przez użytkownika o 1°C (w odstępie godzinowym) przez pierwsze 2 h i utrzymuje temperaturę osiągniętą przez kolejne 6 h przed wyłączeniem. W trybie ogrzewania przez pierwsze 2 h obniża wartość temperatury zadanej o 2°C w odstępie godzinowym, po 3 h temperatura wzrasta o 2°C na okres 3 h przed wyłączeniem.

PILOT I ZDALNE STEROWANIE

Każda jednostka wewnętrzna BREVA wyposażona jest w pilot na podczerwień z dużym podświetlanym wyświetlaczem, pozwalającym uzyskać dostęp do wszystkich funkcji klimatyzatora. Na wyświetlaczu pilota zdalnego sterowania można odczytać temperaturę otoczenia oraz programować czas pracy jednostki. Z zamontowanym (opcjonalnie) zestawem Wi-Fi można wygodnie zarządzać temperaturą nawet z dala od domu. Dzięki dedykowanej aplikacji marki Beretta –
BeSmart AC (do pobrania bezpłatnie dla systemów iOS i Android) można ustawić tryb pracy, programować czas pracy i sprawdzić status urządzenia poprzez smartfon i tablet.

Obejrzyj:  Klimatyzatory BREVA zostały zamontowane w domach marzeń. Klikając tutaj i tutaj można zobaczyć i posłuchać o zaletach klimatyzatorów BREVA w programie „Moje wymarzone miejsce”.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU KLIMATYZATORA?

• Odpowiednia moc. Aby urządzenie było w pełni wydajne, należy właściwie dobrać moc urządzenia do wielkości ogrzewanej powierzchni, wymagań pomieszczenia i przyszłych użytkowników. Standardowo w obliczeniach przyjmuje się, że wielkość powierzchni do schłodzenia należy pomnożyć razy sto (w przypadku pomieszczenia mierzącego 50 m2 będzie to więc 5000 W, czyli 5 kW).
• Cicha praca. Głośna praca urządzenia może okazać się uciążliwa, zwłaszcza w nocy, dlatego warto zwrócić uwagę na oferowany poziom głośności urządzenia.
• Funkcja ogrzewania. Przydatna jest zwłaszcza w okresie przejściowym.
• Wysoka efektywność energetyczna.
• Łatwe programowanie. Warto zastanowić się nad możliwościami, jakie oferują nowoczesne klimatyzatory (sterowanie za pomocą pilota, jak również zdalne sterowanie ze smartfona za pomocą aplikacji).

Ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji Beretta oferuje 3-letnią gwarancję na klimatyzatory BREVA. Dzięki możliwości rejestracji urządzenia na stronie www.beretta.pl, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi klimatyzacji przez Autoryzowany Serwis Beretta są dostępne w bazie danych producenta.

O czym należy pamiętać?

• Energooszczędność zależy przede wszystkim od jakości klimatyzatora, usytuowania pomieszczenia w budynku (również wg stron świata), w którym ma być zamontowany, jego izolacji, liczby i rozmieszczenia okien, prawidłowego doboru urządzenia, jak również od sposobu korzystania z klimatyzatora i regularnej konserwacji.
• Montaż klimatyzacji w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych należy poprzedzić odpowiednimi formalnościami (należy uzyskać zgodę od zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej).
• Miejsce montażu jednostki zewnętrznej powinno być zacienione.
• Aby chronić środowisko, warto wybrać klimatyzator z ekologicznym czynnikiem chłodniczym np. R32.
• Suma mocy jednostek wewnętrznych nie może być większa od mocy jednostki zewnętrznej.
• Podczas wyboru miejsca montażu zarówno jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej nie należy przekraczać maksymalnych odległości podawanych przez producenta.

Bezpłatna prenumerata