Nowoczesne klimatyzatory climaVAIR exclusive VAI 5

Nowość Vaillant do domów i do obiektów komercyjnych

Oferta marki Vaillant to inwerterowe urządzenia klimatyzacyjne climaVAIR exclusive VAI 5 MonoSplit, MultiSplit, freeMulti typu ściennego, kasetowego oraz przypodłogowo-sufitowego. Klimatyzatory Vaillant tworzą doskonałe środowisko do mieszkania – zmniejszają wilgotność powietrza, zapewniają komfortową temperaturę i oczyszczają powietrze w pomieszczeniach. Wyróżniają się trwałością, wydajnością i eleganckim wzornictwem.

Linia climaVAIR exclusive VAI 5 to gwarancja najwyższego komfortu, czystości powietrza i niezawodnego działania, dzięki zaś funkcji turbo osiąga ustawioną temperaturę w bardzo krótkim czasie. Świeże powietrze jest równomiernie rozprowadzane dzięki oscylacji dwóch ruchomych żaluzji (poziomej i pionowej), opracowanych w taki sposób, by nie doprowadzać do tworzenia się nieprzyjemnych przeciągów.

Typoszereg 4 urządzeń climaVAIR exclusive VAI 5 MonoSplit ma moc chłodniczą od 2,7 kW do 7 kW. Dzięki nowemu czynnikowi chłodniczemu R32, technologii inwerterowej 3D i elektronicznemu zaworowi rozprężnemu możliwe jest osiągnięcie klasy energetycznej w chłodzeniu do A+++ (SEER do 8,5) i ogrzewaniu do A ++ (SCOP do 4,6).

Gotowe zestawy urządzeń climaVAIR excluisve VAI 5 MultiSplit są dostępne w wersjach z dwoma, trzema i czterema jednostkami wewnętrznymi z mocą chłodzenia od 4,1 kW do 8 kW. W tych modelach możliwe jest osiągnięcie klasy energetycznej przy chłodzeniu do A++ (SEER do 6,3) i ogrzewaniu do A+ (SCOP do 4).
Możliwe jest też tworzenie zestawów alternatywnych łącznie z wykorzystaniem jednostek kasetonowych i przypodłogowo-sufitowych.
Gama freeMulti pozwala na dobranie parametrów najlepiej odpowiadających konkretnym potrzebom klienta. Istnieje możliwość łączenia jednostek zewnętrznych z jednostkami wewnętrznymi ściennymi, kasetowymi i konsolami, co pozwala uzyskać za każdym razem rozwiązanie szyte na miarę.

climaVAIR exclusive VAI 5:
• MonoSplit: 2,7; 3,5; 5,3; 7 kW;
• MultiSplit z dwiema jednostkami wewnętrznymi: 4,1 lub 5,2 kW;
• MultiSplit z trzema jednostkami wewnętrznymi: 7,1 kW;
• MultiSplit z czterema jednostkami wewnętrznymi: 8 kW;
• freeMulti: możliwość́ połączenia dowolnych aż 4 jednostek wewnętrznych.

Czynnik chłodniczy R32
Nowe klimatyzatory z serii climaVAIR zawierają̨ czynnik chłodniczy R32, który jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych produktów tego typu stosowanych na rynku. R32 jest czynnikiem chłodniczym, którego potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) jest niemal o 70% niższy niż w przypadku mieszanki R410A. Dodatkowo, jako difluorometan niezawierający chloru czynnik R32 nie niszczy warstwy ozonowej. Ponadto pozwala na optymalną pracę sprężarki w typowych warunkach domowych, co przekłada się na wzrost ogólnej wydajności w porównaniu z czynnikiem R410A.
Dzięki zastosowaniu nowego czynnika R32, klimatyzatory Vaillant są już teraz zgodne z celami wyznaczonymi przez nowe rozporządzenie UE w sprawie gazów fluorowanych z roku 2015, które zakazuje począwszy od 2025 roku stosowania czynników chłodniczych o wartości GWP powyżej 750 w klimatyzatorach typu split zawierających czynnik chłodniczy o masie poniżej 3 kg.

Najważniejsze parametry i funkcje:
• wyjątkowo cicha praca – poziom głośności jednostki wewnętrznej (VAI 5-025) wynosi 24 dBA przy najniższej prędkości wentylatora,
• wskaźnik efektywności energetycznej w trybie chłodzenia klasy A+++,
• czynnik chłodniczy R32,
• jednostka wewnętrzna z wbudowanym wyświetlaczem,
• funkcja Aktywny jonizator: wytwarzając jony ujemne, pomaga oczyścić i odświeżyć powietrze, eliminuje brzydkie zapachy, bakterie i zarodniki grzybów
• funkcja Swing – pozwala na regulację kierunku przepływu powietrza w pionie i poziomie,
• funkcja Turbo – zapewnia osiągnięcie żądanej temperatury w jak najkrótszym czasie,
• funkcja X-Fan eliminuje wilgoć z wewnętrznego wymiennika, który dzięki temu pozostaje suchy, co zapobiega tworzeniu się rdzy i namnażaniu bakterii,
• funkcja I Feel z czujnikiem temperatury umieszczonym na pilocie,
• inteligentne samoczynne odszraniane: chroni wymiennik przed szkodami spowodowanymi oblodzeniem i gwarantuje jego wydajność́ termiczną.

Gwarancja
Vaillant dba, aby produkty były trwałe i służyły uużytkownikom bez zbędnych kłopotów. Dlatego po upływie podstawowego okresu 24 miesięcznej gwarancji udziela dodatkowej gwarancji materiałowej na sprężarkę, w sumie na okres 5 lat licząc od daty zakupu urządzenia, potwierdzonego odpowiednimi dokumentami. W okresie gwarancji materiałowej na sprężarkę, w przypadku wystąpienia jej wady powstałej z winy producenta użytkownik jest uprawniony do wymiany wadliwej sprężarki na nową pod warunkiem zlecenia odpłatnej usługi wymiany sprężarki Autoryzowanemu Serwisowi klimatyzacji Vaillant.

Przejdź  Dane techniczne climaVAIR exclusive VAI 5

Bezpłatna prenumerata