Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate 6000i

Najnowszy klimatyzator z serii Climate oferuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią komfort i efektywność. Podczas nieobecności użytkownika urządzenie automatycznie obniży częstotliwość pracy, aby oszczędzać energię. Dzięki specjalnemu czujnikowi pozwala na dostosowanie poziomu wilgotności na skali od 35 do 85%. Sprawdzona technologia jonizacji wraz z filtrem BIO gwarantuje polepszenie jakości powietrza.

4 warianty mocy

Climate 6000i cechuje niezwykłe łatwy montaż oraz wysoka jakość wykonania. Dzięki nowej konstrukcji, klimatyzatory te (zarówno pod kątem jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej) całkowicie różnią się od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Tutaj, podobnie jak dla modeli Climate 3000i oraz Climate 5000i, zastosowano wyjątkowy design jednostki zewnętrznej z czarnym grillem i srebrnym pierścieniem oraz obudową w kolorze białym. Sprawdzona funkcja jonizacji powietrza oraz dodatkowy filtr BIO, gwarantują polepszenie jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Model dostępny jest w 4 wariantach mocy: 2,6; 3,5; 5,3; 7,0 kW. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia oraz A++ (dla modeli 2,6 i 3,5 kW) lub A+ (dla modeli 5,3 i 7,0 kW) w trybie grzania.
Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację HomeCom Easy, która zapewnia pełną kontrolę nad klimatem w domu lub biurze. Dla jeszcze większej wygody stworzono specjalne pakiety, które pod jednym indeksem oferują jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną oraz moduł do sterowania zdalnego G 10 CL-1. Aplikację HomeCom Easy można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.

Konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację i konserwację

Opracowana przez Bosch płyta montażowa ułatwia bezbłędny i szybki montaż jednostki wewnętrznej. Dzięki wbudowanej poziomnicy i specjalnej matrycy na śruby, nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Konserwacja jednostki wewnętrznej czy ewentualna naprawa nie są skomplikowane. Wentylator i silnik można zdemontować, odkręcając tylko jedną śrubę. Skrzynka przyłączeniowa i płytka są dostępne od przodu urządzenia. Dużo miejsca z tyłu jednostki wewnętrznej ułatwia poprowadzenie rur łączących z jednostką zewnętrzną oraz odprowadzenie skroplin kondensatu. Dzięki dopuszczalnej różnicy wysokości 15 m między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną oraz odległości 30 m między nimi, użytkownik ma dużą swobodę w wyborze właściwego miejsca instalacji.

Filtry, i-Clean i jonizacja

Klimatyzatory Bosch zapewniają czyste powietrze, dzięki specjalnym filtrom. Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne, jak również szkodliwe gazy i zapachy. Filtr BIO składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby oraz eliminuje bakterie, rozpuszczając ich ściany komórkowe. Działanie filtra HD (wysokiej gęstości) jest o 50% bardziej efektywne w porównaniu do tradycyjnych filtrów tego typu. Może on oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenia mają funkcję samooczyszczenia (i-Clean). Technologia i-Clean automatycznie zamrażając, a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła, mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Kolejnym elementem, który dba o zdrowie jest jonizator. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i, w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody.

Praca w niskiej temperaturze

Jednostka zewnętrzna może pracować w temperaturze minimalnej sięgającej nawet -15°C. Niezawodność pracy zapewnia funkcja odmrażania jednostki zewnętrznej zimą lub też oczyszczania z kurzu w pozostałym okresie. Układ jest w stanie dokonać autodiagnozy pracy oraz wykryć i zakomunikować ewentualny wyciek czynnika chłodniczego.
Specjalna powłoka antykorozyjna lameli przedłuża bezawaryjną pracę urządzenia. Autorestart dba o to, aby system klimatyzacji nie zapomniał żadnych ustawień w przypadku chwilowego braku zasilania.

Dopasowanie do potrzeb każdego użytkownika

W jednostce wewnętrznej i w pilocie zdalnego sterownia dodano szereg funkcji, które zaspokajają wymagania domowników. Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. To funkcja, która skieruje strumień powietrza dokładnie tam, gdzie chce tego użytkownik. Follow Me uruchomi czujnik znajdujący się w pilocie, który mierzy temperaturę dokładnie tam, gdzie zlokalizowany jest pilot. Pozwala to na precyzyjną kontrolę temperatury. Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru (Wind Avoid me). Pozwala dostosować kierunek nawiewu za pomocą pilota i cieszyć się przyjemnym klimatem, unikając jednocześnie bezpośredniego podmuchu zimnego powietrza. Dzięki regulacji wilgotności można nie tylko cieszyć się odpowiednią temperaturą, ale również dopasować wilgotność w pomieszczeniu. Można natychmiast usunąć nadmiar wilgoci z powietrza w otoczeniu. W tym celu należy aktywować czujnik wilgotności za pomocą pilota na podczerwień.

Oszczędność dla budżetu i dbałość o ekologię

Modele Climate zatroszczą się nie tylko o budżet, ale i o środowisko naturalne poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. Tryb Gear pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do obsługiwanego obiektu. Poprzez możliwość redukcji mocy roboczej w trzech zakresach pracy 50, 75 i 100%, można precyzyjne korzystać z klimatyzatora. Tryb pracy ECO pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin (ta opcja jest dostępna tylko w trybie chłodzenia). Ponadto czujnik obecności (Human sensor) pomaga oszczędzać energię. Wykrywa on obecność osób w pomieszczeniu i odpowiednio dostosowuje moc klimatyzatora. Gwarantuje to najlepsze możliwe wykorzystanie energii.

Bezpłatna prenumerata