Powrót ISH 2023 w dobrej kondycji

Targi ISH powróciły do stacjonarnej formy wystawienniczej i w kalendarzu międzynarodowych imprez targowych potwierdziły swoją pozycję jako ważne wydarzenie w sektorze HVAC i wyposażenia łazienek. Branża techniki sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej wykorzystała pięć dni targów od 13 do 17 marca na intensywne nawiązywanie kontaktów, doświadczanie innowacji i rozwijanie biznesu. 153 734 odwiedzających ze 154 krajów było więcej niż zadowolonych i po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią skorzystało z okazji, aby dowiedzieć się o status quo i przyszłości transformacji ciepłowniczej w sektorze budowlanym i zrównoważonym zaopatrzeniu w wodę.

Wolfgang Marzin, prezes zarządu Messe Frankfurt: ISH z nawiązką spełniło oczekiwania naszych klientów i pojawiło się we właściwym czasie, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów, takim jak ochrona klimatu i bezpieczeństwo dostaw. Branża przedstawiła namacalne rozwiązania dla aktualnych wymagań politycznych, tak aby branża instalacyjna, jako najsilniejsza grupa odwiedzających, również skorzystała na tym.

Najważniejsze zagadnienia branży w centrum dyskusji społecznej

2025 wystawców z 54 krajów zajęło cały obszar wystawowy we Frankfurcie i zaprezentowało najnowsze osiągnięcia na rynku ogrzewania, technologii klimatyzacji i wentylacji, inteligentnej automatyki domowej i budynkowej, a także nowoczesnego i zrównoważonego projektowania łazienek oraz innowacyjnej technologii instalacyjnej.
Jako ważny element transformacji energetycznej szczególne znaczenie miały pompy ciepła, drewno jako źródło energii oraz alternatywne formy jej magazynowania. Kolejnymi interesującymi tematami były braki wykwalifikowanych pracowników w branży sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej oraz zmiany demograficzne, które wymagają łazienek odpowiednich dla osób starszych i wymagających opieki. Na porządku dziennym były innowacyjne systemy wentylacyjne i bezdotykowa armatura, które zyskują na znaczeniu w następstwie pandemii, a także nowe pomysły na oszczędzanie materiałów i zasobów w sektorze łazienkowym. W bogatym programie wydarzeń targowych najważniejsze trendy zostały zaprezentowane i omówione przez ekspertów.
Do hal wystawowych trafiło około 154 000 zwiedzających, w tym 44% z zagranicy. Po Niemczech do głównych krajów odwiedzających należały Holandia, Włochy, Francja, Szwajcaria, Belgia, Chiny, Wielka Brytania, Polska, Austria i Turcja. Wysoki poziom zadowolenia świadczy o tym, że wyjazd się opłacił. Według ankiety przeprowadzonej przez Messe Frankfurt, 94% z nich osiągnęło swoje cele związane z wizytą na targach, a 96% było zadowolonych z gamy eksponatów. Poprawy koniunktury w branży oczekuje 52% zwiedzających.
Uzupełnieniem ISH 2023 jest Rozszerzenie Cyfrowe, które czynne jest do 30 kwietnia 2023 r. Tutaj na żądanie dostępne są m.in. nagrania wykładów z programu towarzyszącego. Do końca targów Centrum Cyfrowe ISH odnotowało 106 932 kontaktów.

Kolejne targi ISH odbędą się w dniach 17-21 marca 2025 r.

Bezpłatna prenumerata