WCB EIT+: specjalisty ds. instalacji (wentylacji)

Miejsce pracy: Wrocław
nr ref.: DT/SDW/03/15

GŁÓWNE ZADANIA

  • Nadzór nad prawidłowym działaniem instalacji wentylacji poprzez planowanie, wykonanie lub zlecenie na zewnątrz i dozór nad przeglądami, konserwacją, serwisowaniem, remontami oraz rozbudową.
  • Usuwanie drobnych awarii w zakresie urządzeń, instalacji wentylacji, oraz ich testowanie po wykonanych naprawach.
  • Wsparcie przy odbiorach i uruchamianiu urządzeń, instalacji wentylacji, udział w komisji odbioru końcowego inwestycji/remontów oraz przyjmowanie urządzeń i sieci do eksploatacji.
  • Prowadzenie ewidencji przeglądów, konserwacji, serwisów, remontów, inwestycji i usuwania usterek instalacji wentylacji, nadzór nad dokumentacją techniczną.
  • Rozliczanie prac związanych z przeglądami, konserwacją, serwisami, remontami, inwestycjami i usuwaniem usterek instalacji wentylacji.
  • Przygotowanie dokumentów na potrzeby ewidencji środków trwałych w zakresie urządzeń instalacji i sieci infrastruktury technicznej.
  • Opracowanie harmonogramu wymaganych czynności eksploatacyjnych dla urządzeń, instalacji wentylacji i nadzór nad jego wykonaniem.
  • Nadzór nad umowami z podmiotami zewnętrznymi (kontrola wykonywanych usług, podpisywanie protokołów z realizacji usług, przekazywanie reklamacji itd.).
  • Kreowanie, opracowywanie, wdrażanie i aktualizacja procedur i zasad związanych z procesami zarządzania urządzeniami, instalacjami wentylacji.
  • Tworzenie i aktualizacja Instrukcjami Eksploatacji, przeprowadzanie inspekcji zgodnie z Instrukcjami Eksploatacji instalacji wentylacji.
  • Przeprowadzanie procedur zamówień publicznych zgodnych z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i regulaminem zamówień publicznych.
  • Przygotowanie dokumentacji zakupowych i przetargowych na zakupy związane z serwisem, remontami, utrzymaniem, rozbudową i inwestycjami w branży wentylacyjnej.
  • Udział w pracach komisji przetargowych na prace związanie z obsługą i utrzymaniem infrastruktury oraz na roboty budowlane w branży wentylacji.
  • Nadzór nad wykonaniem przedmiotów zamówienia lub przetargu.

WYMAGANIA WOBEC KANDYDATÓW

  • Wykształcenie wyższe techniczne min. inżynierskie, mile widziana ukończona Inżynieria Sanitarna,
  • Konieczne uprawnienia w zakresie eksploatacji, dozoru instalacji, sieci i urządzeń energetycznych (E1, E2/D1, D2) do 1kV.
  • Konieczne doświadczenie praktyczne w pracy z urządzeniami i instalacjami wentylacji w zakresie eksploatacji, konserwacji, usuwania awarii.
  • Konieczna umiejętność czytania dokumentacji technicznej.
  • Konieczna umiejętność przygotowywania materiałów przetargowych na zakup przeglądów i serwisów instalacji wentylacji (przygotowanie OPZ – zakres prac, oszacowanie kosztów zakupu ).
  • Konieczna znajomość Prawa budowlanego i przepisów związanych z instalacjami wentylacji.
  • Konieczna biegła obsługa komputera oraz znajomość programów MS Office i podstawowa programu AutoCad.
  • Mile widziana umiejętność wykonywania przedmiarów i kosztorysów inwestorskich i obsługa programu NormaPro.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Mile widziana znajomość technicznego języka angielskiego w zakresie branży wentylacyjnej.