MAKROTERM: dyrektor handlowy

Dyrektor Handlowy

Miejsce pracy: Kraków
Region: małopolskie

Opis stanowiska:

  • Planowanie wartości sprzedaży w odpowiednich przedziałach czasowych oraz terytorialnych
  • Kontrola realizacji wykonania planu sprzedaży
  • Podejmowanie wszelkich działań mających na celu wzrost wolumenu sprzedaży oraz jej rentowności
  • Kontrola i kształtowanie właściwego poziomu kosztów działu handlowego
  • Utrzymywanie ciągłych relacji biznesowych z odbiorcami
  •  Aktywne poszukiwanie nowych klientów i rynków zbytu,
  • Zawieranie kontraktów i umów w ramach udzielonych pełnomocnictw
  • Ustalanie warunków handlowych i rozliczania transakcji z Klientami
  • Prowadzenie negocjacji
  • Uczestnictwo w targach branżowych i innych wydarzeniach promujących produkty firmy
  • Zarządzanie podległym personelem, koordynacja pracy pracowników oraz ocena ich pracy oraz wyników
  • Organizowanie lub wnioskowanie o organizację szkoleń mających na celu doskonalenie umiejętności podległych pracowników
  • Dbałość o stałe podnoszenie poziomu świadczonych usług
  • Analiza rynku, monitorowanie i analizowanie konkurencji
  • Prowadzenie szkoleń produktowych i sprzedażowych
  • Bieżące raportowanie wyników pracy
  • Wyjazdy służbowe na  terenie Polski – spotkania z kontrahentami i  pracownikami innych oddziałów firmy

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Staż pracy na stanowisku kierowniczym min. 3 lata
  • Doświadczenie w kontaktach z klientami biznesowymi
  • Znajomość zagadnień techniki grzewczej i solarnej
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Zdolności przywódcze i komunikacyjne
  • Umiejętność szybkiego podejmowania decyzji
  • Silna orientacja na realizację celów strategicznych
  • Umiejętność wyznaczania kierunków rozwoju i przekładania strategii na działania w terenie
  • Nastawienie na rozwój – zarówno własny jak i podległych pracowników
  • Wysoka kultura osobista
  • Znajomość CDN XL
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Pracę w stabilnej firmie
  • Wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników (podstawa + premia)
  • Miłą atmosferę pracy