Zmiany organizacyjne w Uponor: awans Jacka A. Dobrowolskiego

Dotychczasowy dyrektor zarządzający i członek zarządu Uponor Sp. z o.o., działającej w Polsce na rynku wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych, został powołany na nowe stanowisko i od kwietnia jest wiceprezesem Uponor ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej (VP Sales & Marketing East Europe).
Ta zamiana jest jedną z szeregu zmian organizacyjnych zarówno w strukturach europejskich, jak i lokalnych w Uponor, które w efekcie mają wesprzeć budowanie pozycji lidera z zakresu innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych.
Jacek A. Dobrowolski jest związany z Uponor od czterech lat, gdzie dał się poznać jako skuteczny menadżer. Dzięki jego umiejętnościom i zaangażowaniu całego polskiego zespołu udało się szybko zwiększyć rentowność firmy, wzmocnić wizerunek marki oraz wprowadzić szereg innowacyjnych produktów na lokalny rynek.
Obejmując nowo utworzone stanowisko, będzie odpowiadał za szesnaście rynków Europy Wschodniej. Jego zadaniem będzie umocnienie pozycji Uponor w tej części świata, rozwój sprzedaży i dostosowanie oferty do lokalnych wymagań, często zasadniczo różniących się od upodobań klientów z Europy Zachodniej.

Bezpłatna prenumerata